Sinan Oğan'a bir engelleme daha

Sinan Oğan'a bir engelleme daha
Referandum çalışmalarına devam eden MHP Genel Başkan adayı Oğan'a bir engel de Amasya'da geldi.

Ülkem İçin Hayır Ülküm İçin Hayır sloganıyla Edirne’den Iğdır’a Hayırlı Anadolu Yürüyüşü kapsamında illeri ziyaret ederek “Hayır” kararının gerekçelerini anlatan Sinan Oğan kimi yerde saldırıya uğrarken Amasya’da da bütün mekanlar iptal edildi.

Daha önce Bahçeşehir Üniversitesi’nde kürsü saldırısına uğrayan, ardından İstanbul’da aracının lastikleri kesilen ve son olarak da Yozgat’ta yaklaşık 150 kişinin silahlı saldırısına uğrayan Oğan’ın önüne bu sefer de önüne salon engeli çıktı. Bu anti-demokratik uygulamalar, ülkücü camiada büyük tepki yarattı ve rahatsızlığa sebep oldu.

Oğan’ın 8 Nisan 2017 tarihinde Amasya’da yapılması planlanan kapalı salon toplantısı programı için Büyük Amasya Oteli’nin salonu tutulmuş ve ekibi için burada 20 kişilik yer ayırtılmış, kaporası da ödenmişti. Milliyetçi Hareket Partisi Amasya teşkilatında il başkanlığı görevinde bulunan kişilerin de bulunduğu tertip komitesi Amasya Valiliği’ne izin için başvurdu; ama valilikten izin çıkana kadarki süreçte İl Özel İdaresi’nin işletmesi altında bulunan Büyük Amasya Otel Müdüriyeti, otelde  yapılan rezervasyonları ve Oğan için ayrılan salonu iptal etti. Oğan’ın tertip komitesinden isimler otelin müdürüyle görüşmek istediğinde ise müdürün görüşmekten kaçındığı dikkat çekti. Otel müdürünün kişisel numarasının hiç kimseye bildirilmemesi konusunda otel personeline sıkı tembihlerde bulunduğu ifade edildi. Ardından yeni yer bulmak için yine Amasya Merkez İlçe Eski Başkanlarından bir isim, Amasya Belediye Başkanlığı ile görüşerek Belediye Kültür Merkezi’nde bulunan iki salondan birinin söz konusu program için kullanıma açılması ricası ise sonuçsuz kaldı.

Ayrıca, yine Amasya Merkez İlçe Eski Başkanı tarafından Amasya Ticaret Odası Başkanlığı ile görüşülerek Ticaret Odası Konferans Salonu talep edildi, ancak bu salon da programın planlandığı tarihte herhangi başka bir program olmamasına rağmen verilmedi. Bunun yanında şehirde bulunan büyük düğün salonları da “kendileri açısından olumsuz bir sonuç doğuracağını” düşündüğünde Sinan Oğan’a boş salonlarını vermedi.

Amasya içerisinde bunca baskıya rağmen Oğan ve ekibi çabalarını sonlandırmadı ve programı Amasya’nın en büyük ilçesi olan Merzifon’da Akif Gülle Kültür Merkezi’nde yapılması için gerekli izinleri aldı. Oğan’ın programı Merzifon’da 8 Nisan saat 19.30’da yapılacak.

Türkiye’de “Hayır” diyen Türk milliyetçilerine yapılan büyük baskıların Amasya’da da devam etmesine karşın, Sinan Oğan’ın bütün engelleme ve tehditlere rağmen çalışmalarına tam gaz devam edeceği bildirildi.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş