"Siyasiler küresel tehdidin farkında değil"

"Siyasiler küresel tehdidin farkında değil"
Yurt Partisi Genel başkanı Sadettin Tantan, halkın her şeyi gördüğünü ama partilerin görmediğini ifade ederek, "İktidar ve siyasetin beyannamesinde maddi ve manevi anlamda bu tutsaklığı ortadan kaldıracak bir proje göremiyoruz" dedi.

Bünyamin ÖZTÜRK/Ankara

Yurt Partisi Genel başkanı Sadettin Tantan, halkın her şeyi gördüğünü ama partilerin görmediğini ifade etti.

Tantan, "Bölgemizde büyük bir soykırım var. Bunu vatandaşımız görmüş ve farkında. Partiler bunu görmüş olsaydı sadece Irak ve Suriye'de yaşanan hatalara düşmezdi. Partiler hala milletvekili seçilelim gerisi tufan anlayışı içinde. İkbal her şeyin önünde burada" dedi.

Partilerin küresel tehdidin farkında olmadığını kaydeden Tantan, buna karşı proje geliştirdiklerini de göremediklerini belirtti. Tantan, "Küresel çapta büyük bir tehdit var bölge için. Halkları birbirine öldürten ve düşman kılan, haritaların değiştirilmesine yönelik, sadece kendi çıkarlarını düşünen bir tehdit var. İktidar ve muhalefet ise Türkiye'nin bu bataklığa sürüklenmesini engelleyici ve ortadan kaldırıcı ve Türkiye'yi hukuk devletine dönüştürecek, kimlikli bir devleti oluşturacak anlayışı bu beyannamelerde göremiyoruz. Bu açıdan bakıldığında umut vermiyor" diye konuştu.

Beyannamede Türk halkının olmadığına da değinen Tantan, şunları dile getirdi: "Seçim beyannamelerinde sadece hayal satılıyor. Vatandaşın öncelikli sorunu kim ne derse desin ekonomik değil sadece. Ülkem ve milletim tehlikede diyerek bakıyor bu duruma. Vatandaş ülkem büyük bir risk karşısında diye görüyor içinden geçtiğimiz süreci. Bu seçimden sonra vatandaş yine kendi iradesini kullanamayacağını ve tek kişiye tabi olacağını da görmüş durumda. Bunu çok açık insanlarla konuştuğunuz da görüyorsunuz. Tam bir otokratik, ülkenin tek kişiye tabi olacağı bir yapıya dönüştürülmesi korkusu içinde. Zaten Türk halkına kölelik siyasiler tarafından biçilmiş durumda."

Sadettin Tantan, Türk siyaseti üzerinden halkın tutsak altına alınmış durumda olduğuna vurgu yaparak, "İktidar ve siyasetin beyannamesinde maddi ve manevi anlamda bu tutsaklığı ortadan kaldıracak bir proje göremiyoruz. Halk her şeyi görüyor ama partiler görmüyor. Bölgemizde büyük bir soykırım var. Bunu vatandaşımız görmüş ve farkında" şeklinde konuştu.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş