Siyonizmin acelesi var

A+A-
Afet ILGAZ

Son siyasi gelişmelere ibretle bakalım:
Özerklik isteme aşamasını geçtiler artık. Bir hamle daha yapıp bunu ilan etmek istiyorlar.
Bu sabah gazetelerde Şeyh Said’i anma toplantısı haberi vardı. Şeyh Said isyanı bizim Kuzey Irak’taki bazı toprakları masa başında geri alacağımız sırada İngilizler tarafından çıkartılmıştı. Şimdi devrede Amerikan istihbaratı var.
Amerikan yönetiminin içine çöreklenmiş Siyonizm’in acelesi var. ‘Vaat edilmiş topraklar’ ütopyasının gerçekleşmesi gecikti. Umberto Eco’nun da yazdığı gibi bu iş 2000’in başında olacaktı. Türkiye çetin ceviz çıktı ve milli kuvvetler işbirlikçilerin oyunlarını her seferinde bozdular. Bu kadar şiddetin sebebi de odur. Can havliyle saldırıyorlar. Bir yandan Barzani nin kukla oluşumu, bir yandan Öcalan’ın ‘ben ne olacağım’ telaşı, bu sürecin canhıraş çığlıklarıdır.

Gerçekleşen uyarı
Barzani’nin oluşumuna eklenecek bir Türkiye güneydoğusunun, vaat edilmiş Siyonist İsrail Krallığının kurulması demek olduğuna, Necmettin Erbakan 30 yıl önceden dikkat çekmişti. Önceleri küçümsenerek bakılan bu uyarının ne kadar gerçek olduğu şimdi anlaşılıyor ve bunu herkes dile getiriyor.
İsrail bunu yapıyor çünkü işin dini olma niteliği var. Bir ibadet gibi zulmediyorlar ve savaşıyorlar. Aslında bu ‘asacaksın, keseceksin, gözünü oyacaksın’tarzı emirler, Tevrat’a Yahudi hahamlar tarafından eklenmiştir. Bu yüzden de dindar Yahudiler İsrail’i lanetliyorlar ve hatta tanımıyorlar. Araplara ve bütün milletlere yapılan zulüm budur. Kur’an’da, İsrail oğullarının, her türlü nimete kavuştuktan sonra dahi gösterdikleri isyan hareketleri ve nefsani aşırılıkların cezalandırıldığı açık açık anlatılır. Bu yüzden de, aklı başında Yahudiler, Avrupa’da ve dünyanın her yerinde zekalarıyla, kabiliyetleriyle iyi yerler edinmişler ve saraylara kadar yükselmişlerdir. Tevrat’a eklenen arz-ı mevut ütopyasının canlandırılması ve yeniden dünya siyasetinde rol oynamaya başlaması Siyonizm ile başlamıştır. İkinci Dünya Harbinde boş Filistin topraklarına Yahudi nüfusun göç ettirilmesi için NAZİ’lerle Siyonist zenginlerin işbirliği yaptığını biliyor muydunuz?

 

Türkiye’nin direncini kıramadılar
Önce monarşiler yıkılacaktı, yıkıldı. Filistin Osmanlı’dan alındı. Ulus devletler kuruldu. Onları da günün birinde ‘küreselleşme’ tuzağına düşürerek parçalayacaklardı. Bir şeyi hesap edemediler. Ulus devletlerin kurulması, ulusal bilinci geliştirdi ve ulusların vatanlarına sahip çıkmaları anlamındaki ulusçu hareketler başladı.
Şimdi Türkiye’nin milli direnişini kırmaya sıra gelmişti. Bu yüzden de, içinde ‘milli’kelimesi olan her şeyi lekelemeye çalışıyorlar. Vatan savunması ve sevgisi anlamındaki ulusçuluğu, kendi nasyonalizmleriyle özleşleştirip bunu yutturmaya çalışıyorlar.
Bütün bu şiddet, bu yaşadıklarımız, bu gözyaşı, kan, feryat, çekişme, didişme ama özellikle ‘hainlikler’, Türkiye’nin direncini kıramadıkları içindir.
Siyonizm’in bu hain saldırılarına karşı koyacak milli tavırlar, milli önlemler acilen alınmalıdır.
Bu Siyonist saldırıya destek olanlar, sessiz kalanlar, aklı fikri dünya malında, dünya ikbalinde olanlar, şekilperestler nasıl rahat uyuyabiliyorlar?
Ruz-u mahşerde nasıl hesap verecekler.

Yazarın Diğer Yazıları