Siz Allah’tan korkmaz mısınız?

A+A-
Hasan DEMİR

Hadi kuldan utanmıyorsunuz. Siz Allahtan da mı korkmazsınız? PKK canilerinden bahsediyorum.  Bunlar kafa kafaya vermişler Bingöl Devlet Hastanesi’ni havaya uçurma kararı almış, bir yerlere bu iğrenç amaçlarını gerçekleştirmek için 120 kg patlayıcı zulalamışlar.
Gazetede haberi okuyunca Bingöl Devlet Hastanesi’ne google’dan şöyle bir göz atalım dedik. Hastanede 70’in üzerinde doktor, 130’dan fazla hemşire, 56 sağlık memuru, 17’si laboratuar  25’i de röntgen olmak üzere 42 teknisyen hizmet veriyor. Bu rakamlar üç yıl önceye ait olduğuna göre bugün çok daha fazla doktor, çok daha fazla teknisyen, ebe, hemşire Bingöl Devlet Hastanesinde Bingöllülere sağlık hizmeti veriyordur.  Temizlikçisinden yemekhanesine kadar yüzlerce personeli de unutmamak lazım..
Hastanenin en son hasta istatistikleri ise 2008 yılına ait. Dört ay içerisinde Acil Servis’e başvuran Bingöllü sayısı 32 binden fazla. Bu rakam muhtemelen bu yıllarda ayda 10 bine çıkmıştır. Kardiyolojiye 8 bin, dahiliyeye 18 bin başvuru olmuş 2008’in ilk dört ayında. Velhasıl Bingöl’de, Devlet Hastanesine her evden en az bir iki kişi defalarca gitmiş, sağlığına kavuşmuş. Bu kişiler hastaneyi havaya uçurmak isteyen kobra yılanlarının ya anneleri, ya babaları, ya kardeşleri ve muhtemelen de kendileri.
Şimdi PKK cânilerine söylüyorum; siz nerede yetiştiniz? Hastane havaya uçurulur mu? Hiç mi insanlıktan nasibiniz yok? Sizi hangi okul, hangi aile ortamı, hangi ideoloji bu hale getirdi? Diyeceksiniz ki, bizi Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu hale getirdi.  Diyarbakır Cezaevinde gördüğümüz işkenceler bu hale getirdi bizi. Diyelim ki devlet Kürtçe konuşmanıza izin vermedi, hiç insan bunun için kendi anne babasının, komşusunun, yaralının tedavi gördüğü hastaneyi havaya uçurur mu? Diyarbakır cezaevinde çektiklerinle Bingöl Hastanesinde doğum yapan annenin altına dinamit koymanın akılla, izanla, vicdanla bir bağı olabilir mi? O anne mi sana işkence etti? Küvezdeki çocuk mu seni Kürtçe konuşturmayan?
Demem şu ki, bir kez olsun aynaya bakın? Suratınızı gözden geçirin! Beyninizi avuçlarının içine almış mihraklar tarafından ne hâle getirildiğinizi anlamaya çalışın. V siz anneler, babalar bu çocuklara bir şeyler söyleyiniz? Beni en çok ürküten şey ise bir annenin öz çocuğunu bir Devlet Hastanesini içindeki hasta ve doktorlarla birlikte havaya uçuracak bir cani haline getirilmesine seyirci kalması, destek vermesi? Bu anne kendi eliyle çocuğunun dünyasını da ahretini de cehenneme çeviren ve bu cehennem halini kahramanlık olarak gösteren annenin durumudur. Böyle bir anne, böyle bir baba şeytanlaştığının farkında bile değildir. Çünkü cehennemlik fiilleri iyi gösteren şeytandan başkası değildir. Yüce dinimize göre bir insanın hayatını kurtarmak bütün insanlığın hayatını kurtarmak kadar Allah katında değer ifade ediyorken, her yıl on binlerce insanın hayatını kurtaran hastane ve sağlık çalışanlarını havaya uçurmanın Allah nazarındaki karşılığını varın siz hesap edin artık.
Bu tür fiillerin olduğu topraklara,  bu cinayetleri tezgâhlayan kişilere ve bütün bunlara seyirci hacılara, hocalara, devlet görevlilerine ve sıradan insanlara Cenab-ı Hakk’ın her gün öfke ile nazar ettiğini hatırlatmakta fayda var!
Rabbim sonumuzu hayır eylesin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları