Siz nasıl tatmin olursunuz Sayın Başbakan?

A+A-
Adnan İSLAMOĞULLARI

Suriye’ye müdahale konusunda üç yıllık çağrı ve beklentilerinin sonunda nihâyet ABD’de Suriye’ye ‘operasyon’ ihtimâli belirince Başbakan’ın ve AKP hükümetinin rahatlayacağını düşünmüştük, fakat yanılmışız.
“Eyyy Birleşmiş Milletler, Eyy Batı, Eyy Nobel ödülü verenler!..” diye Batı’ya seslenen Başbakan’a, Amerika’dan ‘Suriye’ye sınırlı müdahale’ cevabı gelince, bir ânda umutları yok olmuş olmalı ki, “Suriye’ye sınırlı müdahale bizi tatmin etmez” deyiverdi.  
O zaman soralım Sn. Başbakan’a:
“Siz nasıl tatmin olursunuz Sn. Başbakan?”
‘Sınırsız bir müdahale’ ile mi? Yani Suriye’nin yerle bir edilmesi sizi tatmin eder mi?
Amerika 2003 yılında kitle imha silahları olduğu bahanesiyle Irak’ı işgâl ettiği gibi Suriye’yi de topyekûn işgâl etse tatmin olur musunuz meselâ?
Irak’ta 1 milyon sivil insan ölmüştü Sn. Başbakan, Suriye’de de en az 1 milyon sivil ölse tatmin olur musunuz?
Irak’ta 5 milyon çocuk yetim kalmıştı Sn. Başbakan, tatmin olmanız için Suriye’de kaç milyon çocuğun yetim kalması gerekli sizce?
Irak’ta Saddam idam edilmişti, Esad için öngördüğünüz son nedir Sn. Başbakan? Saddam gibi idam edilmesi mi, yoksa Kaddafi gibi boynuna bir ip geçirilip sokaklarda bir hayvan gibi sürüklenerek linç edilmesi mi tatmin eder sizi?
Körfez Savaşı’nda geri çekilen 6 bin Irak askerinin önüne kepçe takılmış ABD tankları tarafından kumlara gömüldüğü gibi teslim olacak kaç bin Suriyeli askerin çöle gömülmesi sizi tatmin eder?
Amerika’da yayınlanan bir kitapta, ABD ordusunun ve askerlerinin Irak’ın işgâli sırasında neler yaptıkları anlatılıyor, savaşa bizzat katılan Amerikan askerleri; ‘Savaşa Karşı Irak Gazileri (IVAW)’ isimli kitaptan Irak’ta üç dönem görev yapan bir deniz onbaşısının şu itirafını paylaşalım yalnızca:
“Üç dönem görevim sırasında saldırı kuralları epey değişti. Tehlike ne kadar büyükse, o kadar şiddetli olmamıza izin vardı ve karşılık vermemiz bekleniyordu. Yapmamız istenen ve desteklenen başka bir şey daha vardı, göz kırpıp yap dedikleri... Bizden ‘silahlar’ya da ‘kürekler’ taşımamız isteniyordu. Eğer bir sivili yanlışlıkla öldürürsek, vücudun üzerine o silahı ya da küreği bırakıyorduk, böylece direnişçi gibi görünüyorlardı.”
Nasıl Sn. başbakan? Suriye’ye yapılacak ‘sınırsız bir müdahale’den sonra buna benzer kaç vahşet hikâyesi sizi tatmin eder?
Amerikalı askerlerin Şam’da Sultan Selim Camiinin mihrâbına bir pota koyarak o potaya üçlük atmaları sizi tatmin eder mi Sn. Başbakan?
Siz mektupları seversiniz Sn. Başbakan: Mecliste gözyaşları içinde okuduğunuz Mustafa’nın mektubu, gözyaşları içinde dinlediğiniz, Biltaci’nin kalleşçe sırtından vurularak şehit edilen kızı Esma’ya yazdığı mektubu...
Bakın neler söylemişti Iraklı Nur Bacımız, ABD’nin Irak işgâlindeki işkencehânesi Ebu Gureyb’den yazdığı bir mektubun bir kısmında:
“Eğer kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlık, haysiyet, onur ve şeref varsa, birleşin ve bu hapishaneye saldırın. Gelin ve
 kurtarın bizi!
Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldırın! Hem onları hem de bizleri öldürün!!!
Biz çoktan ölüme razıyız. Burayı yerle bir edin!
Hepimizin karnında onların piçleri var! Çoğumuz hamileyiz! Biz dünden ölüme
razıyız!
Size yalvarıyoruz; gelin ve kurtarın bizleri! Size, ailelerimize ve ülkemize daha fazla utanç vermemek için ölmek istiyoruz! Bizi öldürün! Size yalvarıyorum; Allah için bizleri, Amerikalıları ve onların piçlerini öldürün!
Allah rızası için! Size yalvarıyoruz...”
Çok değil, muhtemelen bir yıl içinde duyacağımız Suriyeli bir kadının buna benzer yakarışları bir damla gözyaşınızı döker mi?
Siz de biliyorsunuz ABD ve Batı bütün bunları yapar! Dünyanın her yerinde yapmıştır, bundan sonra da yapacaktır? 
Siz, ABD ve Batı’nın bunları yaptığını ve yapacağını bile bile neden ısrarla Suriye’ye bir müdahale için ABD ve de Batı’ya çağrılar yapıyorsunuz ve ‘sınırlı bir müdahaleyi’ bile ‘tatmin edici’ bulmuyorsunuz?
Neden?
Siz nasıl tatmin olursunuz Sn. Başbakan?
Size bir link veriyorum Sn. Başbakan, Youtube’ta yayınlanan bir link bu, fonda Amerikalı askerlerin kahkaha seslerinin duyulduğu ve Iraklı çocuklara yaptıkları var bu videoda, binlerce videodan yalnızca birisi bu Sn. Başbakan, izleyiniz vakit bulursanız, belki tatmin olursunuz!..
Bu videoda yapılanların Suriye’de de yapılması sizi tatmin eder mi Sn. Başbakan?
http://www.youtube.com/watch?v=VkWf_o9XxOs

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları