Son dakika: Müjdat Gezen ile Metin Akpınar beraat etti

Son dakika: Müjdat Gezen ile Metin Akpınar beraat etti
Son dakika haberine göre Müjdat Gezen ile Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlaması ile yargılandıkları davadan beraat etti.

Son dakika haberine göre gazeteci Uğur Dündar'ın programında kullandıkları ifadeler nedeniyle Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlaması ile yargılanan usta sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın yargılandığı davada yeni gelişmeler yaşandı. 

4'ER YIL 8 AY CEZA İSTENMİŞTİ 

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in “Cumhurbaşkan’ına hakaret” suçundan yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanatçıların 4’er yıl 8’er ay hapisle cezalandırılmasını istemişti. Davanın bugün görülen karar duruşmasında iki isim beraat etti.

 

İDDİANAME

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in 21 Aralık 2018 tarihinde bir televizyon kanalında yaptığı konuşmaların medyada yer aldığı yönünde ihbarda bulunulması üzerine soruşturmanın başlatıldığı belirtilmişti.

Konuşmalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçunun işlendiği belirtilen iddianamede, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 1 yıl 2'şer aydan 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edilmişti.

Geçtiğimiz duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanatçılar Gezen ve Akpınar'ın söyledikleri sözler nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu işlediklerini belirterek 4'er yıl 8’er aya kadar hapis ile cezalandırılmalarına karar verilmesini istemişti. 

 

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş