Son hedefiniz TSK, ileri!

A+A-
Altemur KILIÇ

“Ergenekon Kampanyasının” -komplosunun- asıl, son hedefinin, Türk ordusu ve komutanları olduğu gün gibi aşikâr! TC, ordu tasfiye edilmedikçe çökertilemez; son hedef TSK!
Türkiye’nin “mahşerinin”, elleri tırpanlı, sayıları çok  “süvarileri”, milletimizin değerlerini, tabii TSK’nın, Türk milleti indindeki saygınlığını-güvenini, “biçerken”, bunların yerine, zehirli tohumlar “ekiyorlar”!
Yöntemleri öncelikle, anayasal görevi TC’yi muhafaza ve müdafaa etmek olan TSK’yı etkisiz kılmak, “motivasyonunu” (itici gücünü), reflekslerini  körletmek! Bu, orduya karşı kin besleyen, liboş, sözde aydınların, AB’nin, ABD’nin ortak amaçları! Neden? Yakın zamanlara, Sovyetler Birliği dağılana- Soğuk Harp sona erene kadar, Amerikalıların, Avrupalıların gözdesi, NATO’nun çıpası- “Kuzey kalesi” olan Türk ordusu şimdi nasıl, neden “düşman” oldu? Bunun cevabı, Soner Yalçın’ın, 18 Ocak tarihli Hürriyet gazetesindeki nefis analizinde mevcut. (“Darbeyi sadece askerler mi yapar?”). Kısacası; TSK, hesaplarına karşı çıktığı ve emellerine alet olmak istemediği için!
NATO Başkomutanı General Alexander Haig’ın sözlerini bu duruma uyduralım: “TSK onları Sovyet tehlikesinden kurtardı, ama şimdi onları TSK’dan kim kurtaracak?” 

Gerçekler
Bazı gerçekleri, bu bağlamda hatırlatmak gerek. Başka ülkelerin orduları “milli ordulardır”. Ama Türk ordusu, nev’i, kendisine özgü, bir “millet ordusu” ve Türk milleti de “ordu bir millettir” - şimdiye kadar! Türk milleti yüzyıllarca, bu anlayışla var olmuş, Avrupa’ya kadar dayanmış, sonunda “Kurtuluş Savaşı’nı” bu anlayış ve imanla kazanmıştır. Bugün de devletin-milletin var oluşunun “omurgası-son sigortası” ordudur. Orduya saygı ve güven bunun başlıca dayanağıdır! Ordunun geçmişte yaptığı müdahalelerde, yanlışlar, aşırılıklar olmuşsa da, bu temel gerçeği-zarureti hiçbir şey değiştiremez... Ama işte, değiştirmek istedikleri de bu!
Asıl sorulması gereken; “TSK olmasaydı ve bu müdahaleler, 28 Şubat yapılmasaydı ne olurdu?” Bugün de, Türk ordusu olmazsa, olacaklar, o zaman olurdu. 

Fark
TSK’yı diğer ordulardan farklı kılan da, “Atatürkçülük” - “Atatürkçü isteklendirme ve refleksler”! TSK bugün ulaştığı eğitim ve silah donanımıyla hem profesyonel, hem de millet ordusudur! Tarihteki Türk orduları da aslında “millet ordularıydı”, ama liboşelerden Ayşe Hür’ün, bu vasfa sataşırken itiraf ettiği gibi, Türk ordusu milletin ordusu olmaktaki bugünkü konumuna, Kurtuluş Savaşı’nda ve sonrasında Mustafa Kemal’in direktifleri ve anlayışıyla ulaştı! 
Genç Türk subayları, astsubaylar, hep bu “motivasyonla” yetişirler: Askeri okullarda, harp okullarında yoklama yapılırken, “Mustafa Kemal” adı okununca, bütün öğrencilerin,  hep bir ağızdan, “Burada” diye haykırmaları, şov-tiyatro değil- ortak bir inancın ifadesidir! 
“Milletin ordusu”  halkın ordusuna, askerliğe olan sevgisinde de ifadesini bulur veya bulurdu! “Bulurdu” dedim; askerlik görevini yapmamak ayıptı, eksiklikti... Gençler askerlik görevine davul zurnayla giderken, son zamanlarda, askerlikten kaçmak - bunun için rüşvet vermek, “vicdani ret” ve hatta “eşcinsellik mazeretleri” olağan hale geldi! 
Ve şimdi de halkta ve daha acısı ordudaki bu duyguları söndürmek istiyorlar! Eğer “Ergenekon kapsamında” muvazzaf, emekli subaylar, generaller, orgeneraller, Atatürk’ün emanetini nasıl müdafaa ederiz diye düşündükleri için tutuklanır ve malup medya tarafından suçlu ilan edilip aşağılanırlarsa, genç subaylar-subay adayları; “aman bizim de başımız belaya girmesin, etliye sütlüye karışmayalım” demeye başlamazlar mı? Demezler mi? Bu hareketler, ordunun halkın indindeki imajına, saygısına halel getirmez mi?

Darbe
Darbe teşebbüsleri olduğundan söz ediliyor... Bunların aslı ne? Görevleri, TC’yi muhafaza ve müdafaa etmek olan Türk ordusunun komutanları, son zamanlarda Cumhuriyet’e karşı yönelen tehlikeleri “muhakeme” etmişler ve önleyici planlar yapmışlardır. Bu planlar şu veya bu kadarıyla uygulamaya konulmamışsa, suç değildir, görevleri gereğidir!
Asıl sorulması gereken bu planler ve özel günlükler nasıl dışarıya sızdırılıyor. Köstebekler kim ve ordunun komutanları arasına nasıl nifak sokuluyor? Bakın, eski ajan kışkırtıcı “Mahir” Kaynak ne diyor: “Türkiye’nin iyiliği için AKP ve ordu uzlaştı, Ergenekon tasfiye edilecek.” Gördünüz mü “mahirane” provokasyonu!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları