Son sözü kim söylecek?

A+A-
Altemur KILIÇ

“Dumanlı havayı” severler ama onlar kurt gibi asil değildirler... Kendilerini savunacak durumda olmayan onurlu insanlara, sisli karanlık bulutlu havada pusu kurarlar ve vururlar.
Kimlerin sesi olduğu belli bir gazetenin bir yazarı Orgeneral Saygın Berk’e saygısızca ismiyle hitap ediyor. Şerefli bir askere, yıllarca verdiği eğitim ve hizmetiyle hak ettiği rütbesiyle hitap etmemek, saygısızlık ve küstahlıktır. Fakat onlardan ne beklenir’

Zehirler
Bu, benim de “Bey” demek zorunda kaldığım zat, Berk Paşa hakkında, zehrini döküyor! Belli ki, Generalin, Erzincan’da “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmekten” suçlu olduğuna peşinen inanmış! “Ancak, rahatsız,” bu şahsın adının geçtiği andan itibaren tuhaf şeyler yaşanıyor. “General Saldıray Berk’in mahkemeye gelmemesinden, ifade vermemesinden,” ordumuzu (!) mahcup edecek kıvama gelmesinden” şikâyetçi!
Ama şu sırada, asıl şikâyet edilecek, kaygılanılacak husus, sadece Berk Paşanın değil, neredeyse bütün milletin, yargıya, savcılara güvenemez hale getirilmiş olması!
Ve bu adamları pek rahatsız etmez ama farkında mıyız ki, PKK’nın, gene azdığı şu günlerde terörle mücadele etmiş askerlerimizin “içerde” olmaları, ağır suçlamalarla yargılanmalarının, halen aynı terörle mücadele edenlerin azim ve şevklerini kırması çok vahim bir durumdur... Zaten, ordunun, Genelkurmayın ihmal, istihbarat zaafı vb. ile suçlanmaları da aynı bozgunculuğa matuf... Bölücüler bunlardan cesaret alıyorlar!

İnfaz
Yazar, orduya ve komutanlara hıncını, kinini ortaya dökmüş... “Ergenekon” dedikleri gayya kuyusunun daha dibine varılmadan Orgeneral Saldıray Berk’i, Orgeneral Çetin Doğan’ı ve diğerlerini yargısız infaz etmiş. Ben “kayıtlara geçsin” diye yazıyorum; Türkiye’de bağımsız yargıçlar kaldıkça, bu lanetli  “süreç” dibe vuracak, her şey, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve ordusuna karşı hazırlanan Büyük Komplo ortaya çıkacaktır... O zaman, tüm yalakaların, yanaşmaların ve sözde liberal aydınların da, iplikleri pazara çıkacaktır! ...
Bazıları, duruşmalar esnasında ve sürecinde sokaklardan tankların geçmesinden ve havada Türk Hava Kuvvetlerinin jetlerinin uçmasından işkillenmişler, dingildiyorlar... Bu “geçişler-  uçuşlar”, resmi açıklamalara gören rutindir. Ama siz, asıl o tankların ve uçakların içindekilerın “ruhlarından”, kızgınlıklarından korkun! 
Gün uğursuzların; “ağızları” olanlar, şimdi başka “taraf” larından pervasızca konuşuyorlar... Fakat eminim, Saygın Paşa, bu “adama” hak ettiği cevabı zamanı gelince verecektir! Umarım “İlker Bey” dediği Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da, hem ona, hem de, aynı küstah ve saygısız üslupla, kendisine “Dinleyin Orgeneral Başbuğ” diye hitap eden Taraf’a da gereken cevabı, zamanı geldiğinde -bir şekilde- muhakkak verir.
Türk Ordusu ve komutanları hakkındaki bu sözler ve saldırılar, milletin derin hafızasına kazınmıştır, cevapları da, eğer bir şekilde verilmezse, toplum vicdanında  ukde olarak kalır!
Ancak, inanıyorum ki, sonunda milletçe gerçek Ergenekon’dan çıkınca, bu lanetli kapsamda, Türkiye Cumhuriyetini ve ordusunu “bağlamak” için kullandıklar ipler-halatlar, sonunda ayaklarına dolanacaktır! Hemen açıklayayım; ne Ali Kemal’in acı akıbetini, ne de idam cezasını kast ediyorum; milletin lanetinden, tarihin nihai hükmünden söz ediyorum!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları