"SÖZCÜ’yü susturmak istiyorlar

İktidara muhalif yayın organlarının başında gelen Sözcü Gazetesi, bugünkü manşetinde çarpıcı bir iddia ortaya attı. Gazete, savcılık tarafından Sözcü'nün kapatılması yolunda bazı çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

Birinci sayfasını komple bu konuya ayıran Sözcü internet sitesinden de okuyucularına "Sözcü'ye sahip çıkın" çağrısında bulundu.

İşte gazetenin ilk sayfasından verilen o metin:

SÖZCÜ’yü susturmak istiyorlar SÖZCÜ üzerindeki baskılar artıyor sevgili okurlar. Anlaşılan o ki Türkiye’nin en etkili gazetesi SÖZCÜ susturulmak isteniyor! Neden?

Sebep basit: Gerçekleri yazdığı ve malum çevreleri ürküttüğü için! SÖZCÜ'nün FETÖ'cü olduğunu iddia eden kötü niyetli birtakım zevat var! Dahası, SÖZCÜ hakkında savcılıkta bir dosya hazırlandığı duyumunu aldık. Güler misiniz, ağlar mısınız? Bu ülkede herkes FETÖ'cü olabilir ama SÖZCÜ asla olamaz! FETÖ'nün alçak felsefesi, SÖZCÜ'nün karakterine, yapısına, ahlakına uymaz. Bütün haberlerimiz ve tüm yazarlarımızın yazıları ortada……

SÖZCÜ, sapına kadar Atatürkçü ve Cumhuriyetçidir. Atatürkçü olmamız ve halktan büyük destek görmemiz birilerinin canını sıkıyor. Varsın sıksın, biz doğru yoldan sapmayacağız. İktidar mensupları dahil herkes Pensilvanya'ya gidip “Hocaefendi hazretleri” diye Fethullah Gülen'in elini öperken ona “FETO” diyen ve Türkiye için tehlikeli bir kişi olduğunu yazan tek gazete SÖZCÜ idi.

Fethullah Gülen'in SÖZCÜ aleyhine açtığı 35 ceza ve tazminat davası vardır. Bu bile SÖZCÜ'nün sağlam karakterini göstermeye yeterlidir. Yayın hayatına atıldığı ilk günden bu yana Atatürk ilkelerinden sapmayan, Türkiye'nin marka olmuş en dürüst Atatürkçü yazarlarını bünyesinde toplayan, her nüshasında Türkiye Cumhuriyeti'ni, özgürlükleri ve ulusal birliğimizi savunan SÖZCÜ ile FETÖ arasında bir bağlantı kurmaya çalışmak ayıptan da öte büyük bir densizliktir!"

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sözcü'yü susturmak isteyenlere karşı sosyal medyada büyük tepki oluştu. #SözcüSusarsaTürkiyeSusar hashtag'i Twitter'da trend listesinin en başında yer aldı.


Sözcü okurları bir saat içinde binlerce tweet atarak gazetelerine sahip çıktı.

İşte vatandaşın Sözcü için attığı tweetler:

23232.jpg1212-003.jpg
 

 

 

 

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58