Şu günler Allahsız Amerika'nın iyi günleridir

A+A-
Hasan DEMİR

İsterseniz kısa bir süreliğine iç siyaseti rafa kaldıralım ve dünyanın bütün “içerilerini etkileyen dış” tan, ABD ve kapitalizmin çöküşünden bahsedelim.
Evet, ABD niye her geçen gün biraz daha batağa saplanıyor ve daha dün komünizmi yerle bir eden kapitalizm bugün niçin can çekişmeye başladı!
Çünkü ABD bir “Haydut devlet”, çünkü kapitalizm “sapık” bir ekonomik sistemdi de ondan...
 Ne diyordu kapitalizmin fikir babaları:
 “- Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler!”
Yani?..
Yani suyun üst tarafındaki kurt istediği zaman suyun alt tarafındaki kuzuyu, “Nehri niye bulandırıyorsun” diye yeme hakkına sahip olsun.
Ekonomideki bu formülün altyapısı bugün maalesef hâlâ “bilimsel gerçek” diye okutulan Darvinizm’in ta kendisiydi...
Darvin nasıl canlılar âleminde “doğal seleksiyoncu” ise kapitalizm de ticaret ve ekonomide işte öyle “doğal seleksiyoncu” idi..
Darvin’in “doğal seleksiyonu” nu herkesin anlayabileceği şekilde, “Gücü yeten gücü yetene” şeklinde formüle edebiliriz.
Nitekim Darvin, “Gelecekte, yüzyıllarla ölçülemeyecek kadar kısa bir zaman sonra medeni ırklar neredeyse kesinlikle vahşi yahut aşağı ırkları dünya çapında yok edecek, onların yerine geçecektir!” diyen bir “vahşi” değil miydi?
Hatta Darvin’e göre Allah (c.c.) Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)’in övdüğü Türk milleti bile bir “vahşi” bir “aşağı ırk” değil miydi?
“- Doğal seçim için yapılan mücadelenin uygarlığın gelişmesine katkısını sizin kabul ettiğinizden daha fazla olduğunu ve olmaya devam ettiğini ispat edebilirim. Avrupa milletlerinin daha birkaç yüzyıl önce Türkler karşısında ne tehlikelere maruz kaldığını hatırlayın, oysa şimdi bunun fikri bile gülünç geliyor. Kafkas ırkı tabir edilen daha medenî ırklar, varoluş mücadelesinde Türkleri hezimete uğrattılar. Çok uzak olmayan bir geleceğe baktığımızda, kim bilir daha hangi aşağı ırklar dünyanın dört bir yanında daha yüksek medenî ırklar tarafından yok edilecektir!” diyerek İtalya’da faşizme, Almanya’da Nazizm’e kapı açan bu Darvin değil miydi?
Hitler, “Biz üstün ırkız, dünya bizim hakkımız” diye dünyayı kan gölüne çevirip, ırklar arası doğal seleksiyonu sağlama almak için Alman kanına “Yeni hayat alanları açmak” amacıyla İkinci Dünya Savaşı’nı başlatmadı mı?
50 milyon kişi bu “doğal seleksiyon” uğruna ve “Alman ırkı için hayat alanı” hedefi yüzünden canından olmadı mı?
İşte ABD’nin ekonomi ve milletlerarası ilişkilerde uyguladığı da Darvin’in bu “doğal seleksiyonu”, bir Hitler faşizmidir..
Darvin felsefesinden ilham alan ve Hitler faşizmiyle motive olan ABD “üstün ırkına hayat alanı açmak” için Balkanlardadır, Kafkaslardadır, Irak’ta, Afganistan’dadır...
 “Aşağı” yahut “vahşi ırk” dediği Filistinliler, Iraklılar, Afganlılara bir köpeğe gösterilen merhamet bile işte bu Darvin ve Hitler zihniyeti yüzünden gösterilmemektedir. Öyleyse Darvinizm’in ilimde, Hitler ve benzerlerinin ise hayatın granit gerçeği karşısında başlarına ne geldiyse ABD’nin de başına gelen bugün odur, gelecekte de o olacaktır.
Yani şu günler Amerika’nın “iyi günleri” dir..
Hitler’in Polonya’ya girmesi gibi bir şeydir Bush’un da Polonya’yı NATO kanatları altına alması...
Sabredin, faşist Almanya’nın başına ne geldiyse aynı çizgiyi izleyen Amerika’nın da aynı akıbeti yaşadığını göreceksiniz...
Bugün her konuda ABD’nin yanında olanlar aslında Darvin’in, Hitler’in destekçileridir. Hani Darvin, “Kafkas ırkları karşısında aşağı ırk olan Türkler hezimete uğradılar” diye seviniyordu ya... Acaba cehennem çukurlarından bir çukur olan mezarında Türklerin Çanakkale ve Milli Mücadele’de bütün “üstün ırkları” nasıl denize döktüğünü görebilseydi (Kim bilir belki de Rabbim mâlum etmiştir) ne derdi acaba!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları