Suçlular ve güçlüler!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Siyaset ve ticaretin kral dairesine yerleşenlerin Türkiye’yi babalarının çiftliği gibi kullandıklarını biliyoruz!..
Yapıyorlar, yaptıkları yanlarına kâr kalıyor!..
Böyle gelmiş gidiyor!..
Şimdi anlatacağım da böyle bir hikayedir!..
Adam saldırgan!..
Son derecede pişkin konuşuyor...
Diyor ki;
 “Ne geçecek ellerine, benim oğlum cezaevine girerse, bıraksınlar peşini, olan olmuş!..”
Oysa oğlu cinayetle suçlanıyor!..
19 yaşındaki arkadaşını bıçaklayarak öldürmüş ve firarda...
Öldürdüğü gencin ailesi, onun bir an önce yakalanıp cezaevine atılmasını bekliyor..
İşte adam bu yüzden öfkeli..
“Niye peşini bırakmıyorlar bu işin!” diye sorabilecek kadar da cüretkar!..
Çünkü...
O zengin bir politikacı!..
Üstelik bir zamanlar iktidar olan partiden siyaset yapan ve muhtemelen oğlu da (cinayet o döneme ait) bu güç nedeniyle firar edebilmiş bir politikacı!.


Öldürdü ve kaçtı!..
Fikret Aslan avukat... Mesut Yılmaz Anavatan’ı içinde tanınmış bir politikacı aynı zamanda...1999 seçimlerinde Eminönü belediye başkanı adayı olmuştu.. Anlatacağımız olaydaki  “katil” onun oğlu...
“Davanın konusu Yeşilköy Hubble Bubble Cafe’de dört yıl önce meydana gelen bir cinayet. Kafede kız meselesi yüzünden çıkan kavgada üniversite öğrencisi Burak Şengöçer bıçaklanarak öldürüldü. Olaydan sonra Fatih Yavuz ’kasten adam öldürmek’suçundan tutuklandı. Ferhat Güney ve Fırat Çağrı Yıldırım ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayın birinci dereceden sanığı olarak görülen avukat Fikret Aslan’ın oğlu Serhat Aslan ise firar etti. Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dört yıl süren dava sonucunda Fatih Yavuz ve Ferhat Güney ‘kasten adam öldürmek’ suçundan 9 yıl 2’şer ay hapis cezasına çarptırıldı. Fırat Çağrı Yıldırım’a verilen 1 aylık hapis cezası ise paraya çevrildi. Davanın bir numaralı sanığı olan Serhat Aslan’ın dosyası ise Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.
’Kasten adam öldürmek’ suçundan 30 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Serhat Aslan, polis tarafından arandı. Avukatlığını yapan baba Fikret Aslan da duruşmalarda, ‘Oğlumu görseydim, ben elimle teslim ederim. Ancak bu davanın mağdurudur. Nerede olduğunu bilmiyorum. Müvekkilimin beraat etme ihtimali vardır’ şeklinde savunma yaptı.”


Londra’da geziyor!..
Devletin yıllardır bulamadığı katili bütün gazeteciler şıp diye buluyor!.. Kendi yaşında bir gencin canını alan bu katil Londra’da yaşıyor. Haberlere göre;
 “Hiçbir iş yapmayan ama 1000 pound’luk evde oturan Aslan, bir Türk kızıyla nişanlandı. Anne ve babası da sık sık ziyaretine gidiyor.
Son model kırmızı bir spor arabayla geziyor. Annesi Güner Aslan her ay Londra’ya gelip oğluyla görüşüyor. Hatta Güner Hanım oğlu için yaptığı kuru fasulye yemeğini komşulara da ikram ediyor. Baba Fikret Aslan en son yılbaşında oğlunun yanına uğradı.
Aynı zamanda oğlunun avukatı olan baba Fikret Aslan, ‘Oğlumun nerede olduğunu bilmiyorum’ demişti. Gazeteciler kendisine oğlunun görüntülerini gösterince, firarı saklamaktan vazgeçti!..”
Telaş içerisinde söyledikleri çok ibret verici!.
“Evet, bu oğlum, ben oğluma kırgınım. Böyle arkadaşlarla arkadaşlık yapmamalıydı. Arkalarından adam gönderiyordum, şoförlerimize takip ettiriyordum. ’Bu çocuğa dikkat edin, bir yanlış yapmasın’ diye. Biz bu babalığı da yaptık. Ama insanları nasıl kontrol edebiliriz. Allah düşmanımın başına getirmesin. Hangi baba ister oğlunun ölmesini, hangi baba ister oğlunun başına böyle bir olay gelmesini.
Oğlum Hukuk Fakültesi 2’nci sınıfta okuyordu, 2-3 dil bilir. Benim yanımda avukat olması gerekirken, şimdi nerelerde! Ben her gün vicdan azabı çekiyorum. Hem karşı taraf için hem kendim için.”
Şimdiii!..
Bizim bu, içinde cinayet barındıran dramatik olaya değinmemizin sebebine bakalım!..
Bir katil zanlısı, elini kolunu sallaya sallaya Londra’da yıllardır geziyor!.. Oturma izni pasaport işi nasıl halloluyor?! İadesi için neden çaba yok!?.
Londra’da olduğna göre  “firarı” netleşmiş.. Türkiye’den çıkışı için hangi yardımları almış, tahkikat var mı?!
Biliyorum bu soruları sorduğum için “salak” diyorsunz ama!..
Siyaset yapanların ülkeyi babalarının çiftliği haline getirmelerinin örneği budur işte!..

Yazarın Diğer Yazıları