Sumudica: Hakem büyük bir hata yaptı

Sumudica: Hakem büyük bir hata yaptı
Irkçılık tartışmaları nedeniyle yarıda kalan Paris Saint Germain- Başakşehir maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantepspor Teknik Direktörü Sumudica, "Hakemin büyük bir hata yaptığını düşünüyorum. Hatasının bedelini ödemeli. Başakşehir haklı" diye konuştu.

Paris Saint Germain ve Başakşehir arasında önceki akşam gerçekleştirilen ve turuncu lacivertlilerin yardımcı antrenörü Webo'ya yönelik ifadeler nedeniyle yarıda kalan Şampiyonlar Ligi maçı ile ilgili tartışmalar devam ederken, mücadele bugün kaldığı yerden oynanacak.

Maçın yarıda kalması ile ilgili yorumda bulunan isimlerden biri de Sumudica oldu. Başakşehir'in tepkisinde haklı olduğunu vurgulayan Sumudica, "Türkiye'de çalışan Romanyalı bir hocayım. Pazar günü ligde Başakşehir ile oynayacağız. Dünkü maçtaki hakem de Romanyalıydı. Benim için siyah ya da beyaz insan ayrımı yoktur. Renklerin hiçbir farkı yoktur, ayıramazsınız. Ayrıca benim takımımda da siyahi oyuncular bulunuyor. Büyük bir saygım var ve bu saygımın renklerle bir ilgisi yok. Hakemin büyük bir hata yaptığını düşünüyorum. Böyle konuşması mümkün bir durum değildir. Böyle söylememek istemiş olsa bile ceza almalıdır. Hatasının bedelini ödemeli. Sumudica'nın bunu yapanlarla aynı gösterilmesini istemiyorum. Türkiye'de çalışıyorum, Türk insanlarına ve siyahi insanlara saygım var. Önemli olan ırkçı olmamak ve desteklememek. Eğer ırkçıysanız hiçbir yeriniz yok. Romanyalıyım ve bu durumdan hoşlanmıyorum ve Başakşehir haklı" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Demirören Haber Ajansı 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58