Suriye sınırında hareketlilik!

Suriye sınırında hareketlilik!
Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında ÖSO güçlerinin Suriye’nin Rai ve Savran bölgelerinde yoğun hareket içinde olduğu görüldü.

Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında ÖSO güçlerinin Suriye’nin Rai ve Savran bölgelerinde yoğun hareket içinde olduğu görüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor. Desteklenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, sınır hattını IŞİD’ten temizledikten sonra iç kesimlere doğru ilerlemeye sürdürüyor. ÖSO güçlerinin Suriye’nin Rai ve Savran bölgelerinde yoğun hareket içinde olduğu görüldü.

ÖSO GÜÇLERİNİN BAB BÖLGESİ’NE DOĞRU İLERLEYİŞİ DEVAM EDİYOR

Cerablus ile Azez arasındaki 98 kilometrelik sınır hattını tamamen IŞİD’ten temizleyen ÖSO güçleri, sınırın 30 kilometre güneyindeki Bab Bölgesi’ne doğru ilerleyişini sürdürüyor.

İKİ BÖLGEDE ARAÇ HAREKETLİLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ

ÖSO güçlerinin bugün hem Rai, hem de Savran bölgesinde yoğun hareketlilik içerisinde olduğu görüldü. Sınır hattında ÖSO güçlerinin iki bölgede araç hareketliliği dikkat çekerken, sınır hattında ise TSK unsurlarının zırhlı araçlarla önlemi devam ediyor.

SURİYE’DEKİ ATEŞKES UZATILMIŞTI

Suriye’de ilan edilen 7 günlük ateşkes, ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un anlaşmasıyla 48 saat daha uzatıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, günlük basın toplantısını gerçekleştirdi. Sözcü Mark Toner, Suriye'deki ateşkesin son durumuyla ilgili soruları yanıtladı.

7 GÜNLÜK ATEŞKES 2 GÜN DAHA UZATILDI

Mark Toner, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un bir telefon görüşmesi yaptığını belirtti. Toner, iki bakanın Suriye'de 12 Eylül Pazartesi günü başlayan 7 günlük ateşkesin iki gün uzatılması konusunda anlaştığını söyledi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş