Tantan: "Bu yeni sistemin müellifi kim!"

Tantan: "Bu yeni sistemin müellifi kim!"
Yurt Partisi Genel Başkanı ve eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, yeni bir devlet kurulması çabasının artık açıkça ortaya çıktığını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesiyle birlikte yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı'nın yetkileri arttırıldı. İçişleri Bakanlığı görev tanımına, "yurdun iç politikasına, il ve ilçelerin genel ve özel durumları ile ilgili değerlendirmeler yapmak ve cumhurbaşkanına teklifte bulunmak" ve "ülkenin idari bölümlere ayrılması, il ve ilçelerin genel idarelerini düzenlemek" eklendi. Yurt Partisi Genel Başkanı ve eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, yeni bir devlet kurulması çabasının artık açıkça ortaya çıktığını kaydetti. Tantan, şöyle dedi:

"Bu devleti kendiliğinden kurmuyorlar elbette. Sayın Bahçeli ile gündeme taşınan ve başlayan bu yeni hükümet sisteminin müellifi kim, buna bakmak gerekiyor. Uygulayıcıları belli! Bu konuda şüphe yok. Türkiye'ye ve Türk milletine çizilmek istenen 'yeni yol' nerede ve nasıl planlandı?Geriye dönüp baktığımızda, izleri takip ettiğimizde bugün yaşanan gelişmelerin önceden kotarıldığını ve zamanı geldiğinde parça parça masaya konulduğunu görüyoruz. Tesadüf olarak değerlendirilen her şey, aslında geçmişte planlananların bugün uygulamaya konulmasıdır. Türkiye'yi 12 Eylül darbesine götüren süreç, bu süreçten sonra yaşananlar ve AKP'nin iktidara getirilişi, ulus devletin alt yapılarının ve kurumlarının planlı bir şekilde çökertilmesi... Hepsi 'yeni yol' diye sunulan planın birer merdiven basamakları... 16 Nisan referandumu, 24 Haziran seçimleri... Sonuçta, siyasi yönden Fransa'yı, askeri yönden ABD'yi andıran yeni bir devlet kurma aşamasına gelindi. Bu süreçte siyaset, bürokrasi, medya, vakıf ve dernekler 'yeni yol'un müellifinin çizdiği rotada sisteme uygun olarak dizayn edildi... Değişim havucuyla yola çıkarılan Türk milleti, kendi iradesi ve eliyle daha da tutsak hale getirildi. Türkiye'nin götürülmek istendiği menzilin neresi olduğunu anlamak için, planlayıcı müellifin kimlerden oluştuğu, hangi güçle ortak hareket ettikleri mutlaka ortaya çıkarılmalı, halkın bilgisine sunulmalıdır."

Yeni dünya düzeninde Türkiye'nin nerede durduğunun da net olmadığını ortaya koyan Yurt Partisi lideri, şöyle devam etti: "ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde, yeni bir dünya düzeni ve düzenin paylaşımları söz konusu oldu. Biz bu eksende var mıyız, yok muyuz? Karadeniz, Doğu Akdeniz havzasında, Basra Körfezi'nde, var mıyız yok muyuz? Yeni dünya düzeninin neresindeyiz? Türkiye'yi masada göremiyoruz. Türkiye şimdilerde kendi devletini kurmakla meşgul ediliyor. Yeni hükümet modelinde bir ülkenin kalkınması için bir heyecan, bir yol haritası göremiyoruz. Bugün Türkiye'nin ihtiyacı, hukuk devletinin temel alt yapılarının kurulması. Bu olmadan ülke kalkınamaz."

KİRLİ YAPILAR, GENÇLERİ TUZAĞA DÜŞÜRÜYOR

Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan, iktidarın silahlı silahsız cemaatlere karşı verdiği mücadeleyi de değerlendirerek şöyle dedi: "Bu kirli yapılar gelecekte ülkenin umudu olan, Türkiye'nin yönetim kademelerinde söz sahibi olacak gençlere çocuk yaşlardan itibaren el koyarak kendi karanlık sistemleri için birer robot haline getiriyorlar. Bazıları ise para ve şehvet tuzağına düşürdükleri iyi eğitimli gençlerin heba olmasına neden oluyor. Kara para aklamadan, cinsel istismara, yabancı devletlere ajanlıktan tutun da her türlü karanlık ilişkiler içirisinde bulunan ve cemaat diye adlandırılan bu yapıların toplumun bütün hücrelerinden koparılıp atılması gerekiyor... Son operasyonlardan dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü tebrik ediyorum."

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.