Tantan: Türkiye, sarmaldan birlik ruhuyla çıkar

Tantan: Türkiye, sarmaldan birlik ruhuyla çıkar
Yurt Partisi lideri Tantan, iktidar ve muhalefet partilerinin küçük hesapları bir kenara bırakarak ülkenin bekası konusunda çaba göstermelerini istedi.

Orta Doğu’da çıkar peşinde koşan batılı ülkelerin, Türkiye’yi içte ve dışta derin bir sarmalın içine yuvarlamaya çalıştığına dikkat çeken Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, iktidar ve muhalefet partilerinin küçük hesapları bir kenara bırakarak ülkenin bekası konusunda çaba göstermelerini istedi. Planlı projeli çalışmanın ilk önce yurt içinden başlatılması gerektiğini kaydeden Tantan şunları söyledi: “Bölge ülkeleri, emperyalist planlar doğrultusunda, birbirine kırdırılarak parçalanırken, Türkiye vakit kaybetmeden içine dönerek, çeşitli kışkırtmalarla desteklenen bölünmüşlüğü ortadan kaldıracak tedbirleri almalıdır. Terör örgütleriyle mücadele sadece askere havale edilmemeli, aksine ana görevi, siyaset kurumu, yani Meclis üstlenmelidir. Silahlı mücadelenin başarıya ulaşması için başta PKK olmak üzere örgütlere mutlaka tam saha pres uygulanmalı, yurt içi ve yurt dışındaki ekonomik ve mali kaynakları, dış bağlantıları, sivil toplum görüntüsü altındaki çalışmaları denetime alınmalı, insan kaynakları kurutulmalı, tespit edilen ihanet odakları ortadan kaldırılmalıdır. Kandil’e vakit geçirilmeden el konulup, yerle bir edilmelidir.”

RANT PEŞİNDE KOŞANLAR

Tantan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)ile yapılan mücadelenin aksatılmadan sürdürülmesi gerektiğini de vurgulayarak, “Bu arada bu yapı- dan boşaltılan alanlara, yine dini kullanarak kendilerine menfaat sağlayan cemaat görünümlü diğer yapıların sızmaları engellenmelidir. TBMM’deki araştırma komisyonu daha etkin görev yapmalıdır. Bu haliyle adeta darbeleri araştırmama komisyonu haline dönmüştür. Din üzerinden rant peşinde koşan, dış güçlerle işbirliği yapan bu yapıların, beyinlerini yıkayarak kendilerine adeta köle yaptıkları nesillerin kurtarılması için eğitim sistemi baştan aşağı değiştirilmelidir. Binalardan önce nesilleri bilimsel metotlarla yetiştirecek nitelikli öğretmenler kadrosu oluşturulmalıdır. Eğitim mutlaka parasız olmalı, fırsat eşitliği sağlanmalıdır” dedi. Türkiye’nin şu anda başkanlık sistemine ve anayasa değişikliğine ihtiyacı olmadığını belirten Tantan, ‘Olağanüstü Hal’de kalıcı düzenlemelerden vazgeçilmesi gerektiğine işaret etti. Yurt Partisi Genel Başkanı, “Kuruluşu Osmanlı’dan gelen yapıların devamı gereklidir, kaldırılması yanlıştır. Eksiklikleri varsa düzeltmeleri gerekiyor” diye konuştu.

MECLİS 24 SAAT ÇALIŞMALI

Dışı politikada başarılı olmanın birinci önceliğini, “halkın desteğini sağlamak” olarak açıklayan Tantan, bunun için bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiğini kaydederek şöyle devam etti: “Halk, en kısa sürede ve doğru olarak bilgilendirilmelidir. Yazılı ve görsel yayınlarla sürdürülen yanıltıcı propagandaya son verilmelidir. Türkiye’nin Irak ve Suriye operasyonları geç kalınmış ataklardır. Milli çıkarlarımız doğrultusunda iktidarı ve muhalefetiyle birlikte destek olunmalıdır. Meclis 24 saat çalışmalı, yabancı güçlerin hamlelerine anında cevap verilmelidir. Bu mücadeleyi yaparken diplomaside, uluslararası alanda ve en önemlisi komşu ülkelerle birlikte organize olunmasında büyük fayda vardır.”

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş