Tatlıoğlu: “Rahat bir Bursa için işbirliği yaptık”

Tatlıoğlu: “Rahat bir Bursa için işbirliği yaptık”
İYİ Parti Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, rahat bir Bursa için CHP ile işbirliği yaptıklarını söyledi.

İYİ Parti Yenişehir Belediyesi başkan adayı Ercan Özel için düzenlenen tanıtım toplantısında, Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu da hazır bulundu. Bursa’ya verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığına dikkat çeken Tatlıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“TÜRKİYE’NİN ANKARA’YA EN UZAK ŞEHRİ BURSA”

“Türkiye’nin Ankara’ya en uzak şehri neresidir? Bursa… Diyarbakır 1 saat, Bursa 5 saat. Bunu 20 yıl önce İlhan Kesici söylemişti. Biraz yakınlaşsın diye bu tren projesi çıktı. Bu tren Konya’ya gitti, Sivas’a gitti Bursa’ya gelmedi. Bu proje şimdi, tasarruf gerekçesiyle rafa kaldırıldı. Biz AKP’li arkadaşlarımıza dedik ki; ‘Gelin siz önümüze düşün. Biz de olalım, 20 milletvekili ile Sayın Cumhurbaşkanına gidelim ve artık Bursa’yı, Ankara’ya yakınlaştırılalım! dedik. Bir ses yok.”

“BURSA İSTANBUL’UN SANAYİ MAHALLESİ OLUYOR”

“Bursa bir şehirdi. Yavaş yavaş İstanbul’un sanayi mahallesi oluyor. 90’lı yıllarda fosseptik ile yaşayan Eskişehir’in çok gerisinde kaldık. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden iki arkadaşımız biri Bandırma’ya biri de Yıldırım’daki Şevket Yılmaz’a doğru yola çıktılar. Hangisi önce vardı? Bandırma’ya giden. İşte neden ittifak yapıyorsunuz, sorusunun cevabı bu. Rahat bir Bursa için ittifak yapıyoruz. En zor hareket edilen büyükşehir Bursa. Bu nedenle ittifak yapıyoruz ve Yenişehir’i Ercan Özel’e emanet etmek istiyoruz. Bu nedenle Bursa’yı Mustafa Bozbey’e emanet etmek istiyoruz.”

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.