Tayyip Erdoğan AKP'de ilk neşteri teşkilatlara vuracak

Tayyip Erdoğan AKP'de ilk neşteri teşkilatlara vuracak
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, teşkilatların liyakatsız bir şekilde eş-dost, akraba ile doldurulmasına tepki gösterdiği ve geniş çaplı bir neşterin vurulacağı öğrenildi.

Partide başlayan yaprak dökülmesi, anket sonuçlarının her geçen gün daha kötüye gitmesi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı acil eylem planına yönlendirdi.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre dağılmanın önüne geçmek isteyen Erdoğan, parti içerisinde de liyakatın ihmal edildiği gerekçesiyle teşkilatlara neşter vurma kararı aldı.

Parti kurmayları da Erdoğan'a katılarak, teşkilatta liyakate bağlı siyasi kariyer yolu açılarak kötü gidişin tersine çevrilebileceği görüşünü dile getiriyor.

Siyasette referansların, bazı ilişkilerin etkilerinin yadsınamayacağını ama bunun dışında AK Parti’de siyaset yapmak isteyenlerin, hiçbir ilişki ve referans olmadan hedeflerine en az yüzde 50 oranında ulaşabileceği bir sistemin kurulması gerektiği belirtiliyor.

Çok açık şekilde, “Teşkilat mensupları bu duyguyu kaybederse biteriz” yorumları yapılıyor. Kongre döneminde en fazla 6 ay-1 yıl içinde beklenen değişim sağlanamadığında ise, “İşte o zaman toparlamakta zorlanırız. Bu durumda sadece yeni partilerin değil, AK Parti’nin karşısındaki tüm siyasi grupların şansı artar” yorumu yapılıyor.

  • Yorumlar 40
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.