TBMM Başkanı'na açık mektup

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Kimilerinin malum parti, kiminin PKK’nın siyasi uzantısı olarak tanımladığı kısa adı DTP olan kuruluşa  “Devlet Tiyatrosu Partisi”  adını verdim. Gün geçmiyor ki vekili, belediye başkanı, yöneticisi maaş aldıkları meclisi, ekmeğini yediği yurduna hakaret etmesin. İşte buna isyan edenlerden biri de 19. dönem Erzurum milletvekili ve ATP Genel Başkanı Oktay Öztürk.
Öztürk’ün neredeyse bir ay önce yazıp bana da yolladığı TBMM Başkanlığı’na mektubu bugün de geçerli.
Sayın
Köksal Toptan
Gazi TBMM Başkanı
Ankara
Ülke başbakanının bebek katili caniye  “sayın”  diye hitabı üzerine tahkikat yapan Ankara C. Savcılığının  “takipsizlik kararı” verdiği günden bu yana ancak resmi mecburiyetlerde “sayın” hitabıyla başlamayı yeğliyorum. Bunun yerine  “saygıdeğer”  diye başlayan deyimi adınızın önüne ve hemen arkasına ise  “beğ”  ibaresini eklemeyi isterdim. İsterdim çünkü yakın zamana kadar tanıdığım sizin için bendeki hitap arşivinde bu ibareler layıktı. Ama ne yazık ki siz, tanıdığım değil tanıdığımı sandığım kişiymişsiniz.
Geçmişte mensubu olduğum Gazi meclisin çatısı altında yaşanan ve sergilenenlere bu denli duyarsız kalışınıza bir neden aramadım değil. Ama ne yazık ki bu mukaddes çatının altında sergilenenlere duyarsız kalmak bir yana hırs ve şiddetle üzerine gidilmemesi dahi vatana ihanet değil midir ?
DTP’nin yasalarımız ışığında kurulmuş ve mensubu bir kısım kişilerin de seçimle gelmiş millet iradesine dayandığını ve yapılanları demokrasi anlayışı içerisinde hazmetmemiz gerektiğini söylediğinizi duyar gibiyim.
İyi ki Gazi Paşa bu mantıkta değildi. Olsaydı, o gün milletin çoğuna göre İngiliz ve Yunan işgal kuvvetleri halife efendiye yardıma gelmiş, kafir addedilen kuvvacılardan halifeyi korumak için yurdumuzda bulunan dost kuvvetler olduğuna olan çoğunluk inancına teslim olur ve demokratik bir şekilde işgal altındaki vatan rütbesini arttırmaya çalışırdı.  “Tek devlete evet, tek vatana evet ama tek millete hayır”  demek suretiyle  “Cumhuriyeti kuran Türkiye halkına Türk milleti denir”  Gazi Paşa’nın bu tek milleti belirleme kararlılığı ve ısrarı karşısında Gazi Mecliste görevinden dolayı makam tahsis edilen bu haininin bu beyanının yasalarımız karşısında suç olmasına karşı nasıl bir tavır sergileyeceğinizi çok merak ediyorum. Hiçbir tavrınız yok. Tavırsızlık tavrı bile bir nevi suskunluk onayı. Ancak makamınızın yüklediği görevi deruhte etmeyi de mi düşünmüyorsunuz? Bu haininin bu suçu işlemesi karşısında yasalarımızın bu haine karşı uygulanmasını nasıl ve ne hakla engellersiniz? Siz bu Gazi Meclisin başkanı değil misiniz?
Aynı hain, kendisine tahsis ettiğiniz araçla Diyarbakır’da devlete başkaldırı provalarında baş gösterdi. Tahsis ettiğiniz araç içinden çıkarak taş atanlara kumanda eden bu haine yasalarımızın uygulanması karşısında kalkan olmaktasınız. Peki bu aracı ne maksatla bu hainin hizmetinde tutmaya devam edeceksiniz?
Avrupa Parlamentosunda kustukları zehirler için bir şey demiyorum. İçimizde akıttıklarına sessiz kaldığımızı gördükçe...
Sayın Başkan
Yasalarımızın korumak zorunda olduğu ilk şey üniter Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bunun yanında elbette kişi hak ve özgürlükleri daha az önemli değildir. Aynı derecede önem taşır. Ancak eyaletlere bölünmüş, anayasanın ilk üç maddesinde yer alan hayat damarlarımız, emperyalistlerin bölge projelerinde figüranlığa soyunmuş ve en önemlisi 2217 yaşındaki Mete Han ordusunu Pentagon emrinde görev yapan bir kuvvet haline gelmiş olması uğrunda yapılanları düşününce kişi hak ve özgürlükleri konusunda diyeceğim şey; benim kendi hak ve özgürlüklerimden vazgeçmeye hazır olduğumdur.
Kaldı ki böyle bir tercihe gerek bulunmamaktadır. Hain terör örgütünün siyasal uzantılarının yasalardan yasaya karşı hile yaparak yararlanmasına izin vermemek için bir çok yasamız ve yasal kurumumuz bulunmaktadır.
Yarından tezi yok bir an evvel cezaevinde PKK mensubu olarak yatmakta iken seçimle özgürlüğünü verdiğimiz teröristlerden bu Gazi Meclisi temizleme yolunda derhal harekete geçmeniz gerekmektedir. Yabancıların, dünyanın, Birleşmiş Milletlerin ne dediğine zerre kadar kulak asmaksızın.
Ne yapmak lazımsa yapmak...Derhal...Dokunulmazlıklara dokunulması için start verin ve bakalım hangi bireyler bu elzem düzenlemenin karşısında duracaklar.
Gazi Meclise Saygılarımla
Oktay ÖZTÜRK
ATP Genel Başkanı
19. Dönem Erzurum Milletvekili

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları