Temel Karamollaoğlu: “Kanal rant projesidir üretmeden krizden çıkamayız”

Temel Karamollaoğlu: “Kanal rant projesidir üretmeden krizden çıkamayız”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ÇED raporu Çevre Bakanlığı tarafından onaylanan Kanal İstanbul projesinin iktidar için "rant projesi" olduğunu söyledi.

Sami GÖKÇE / ANKARA

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krizden, üretime yönelik yatırımla, sosyal krizden de demokrasi ve hukukla çıkılabileceğini belirten Karamollaoğlu "Tarih yapılan hataları unutmaz. Gün gelir belgeler hata yapanların önüne konulur" dedi.

Bilim insanları ve muhalefetin ekonomik, sosyal ve stratejik olarak ülkeye zarar vereceği gerekçesiyle karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi için "iktidarın rant projesi" tanımlamasını yapan Temel Karamollaoğlu proje üzerinden yapılan tartışmayla asıl gündemin gizlendiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın algı yaratma ve sorunları gizleme konusunda başarılı olduğunu belirten Karamollaoğlu "Kanal üzerinden bir kutuplaştırma başladı. Bu kanala ihtiyaç olmadığı ortada. Aklı başında herkes karşı çıkıyor. Erdoğan gereksiz tartışmayla toplumu meşgul ediyor. Ama artık millet eskisi gibi itibar etmiyor" diye konuştu.

Ekonomik ve sosyal krizin etkilerinin çok derin olduğunu vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Hizmet sektörü ve kısa ve orta vadede geri dönüşü olmayan yatırımlarla bu kriz atlatılamaz. Üretime yönelik yatırımlar yapılmalı. Resmi verilere göre işsizlik oranı yüzde 12 civarında bunların içinde genç üniversite mezunu genç işsiz oranı ise yüzde 26 olmuş. Bu korkunç bir oran. Bunun yanı sıra sosyal kriz de almış başını gidiyor. Bu krizden çıkış için de hukuk ve demokrasinin tam olarak uygulanması lazım". dedi

Hata yapanların er veya geç bedel ödediğini anımsatan Karamollaoğlu "Ülkeyi yönetenler veya yönetme iddiasında olanlar çok dikkatli olmalı. Tarih hataları unutmaz. Siz belge bırakmadık deseniz de bir gün gelir o hata önünüze konulur. Siyasetçiler özellikle bu konularda daha dikkatli olmalı. Toplumu kutuplaştırmaya, kıt kaynakları faydasız işlere harcamaya gerek yok" ifadesini kullandı.

  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş