Temmuz enflasyonuyla beraber maaşların 2 katı enflasyon 2 katı sıkıntı

Temmuz enflasyonuyla beraber maaşların 2 katı enflasyon 2 katı sıkıntı
Memur, sözleşmeli ve emeklilerin maaşlarına Temmuz ayında yüzde 5,75 zam yapılırken Haziran ve Temmuz ayına ilişkin açıklanan enflasyon oranları ise zam oranlarının 2 katı fazla olarak gerçekleşti.

Enflasyon Haziran ayında yıllık bazda yüzde 12,62, aylık bazda yüzde 1,13 olarak, Temmuz ayında ise yıllık bazda yüzde 11,51, aylık bazda ise yüzde 0,58 olarak açıklandı.  

Enflasyon artışının yarısı olarak gerçekleşen zam oranıyla beraber ise memur, sözleşmeli ve emeklilerin geçim sıkıntıları bir kat daha arttı.

HAZİRAN AYI ENFLASYON ORANLARI

İşlenmemiş gıda ürünleri, enerji, alkollü içkiler ve tütün ile altın hariç TÜFE'de 2020 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %1,86, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,72, bir önceki yılın aynı ayına göre %11,95 ve on iki aylık ortalamalara göre %11,42 artış gerçekleşti.

TEMMUZ AYI ENFLASYON ORANLARI

İşlenmemiş gıda ürünleri, enerji, alkollü içkiler ve tütün ile altın hariç TÜFE'de 2020 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre %0,71, bir önceki yılın Aralık ayına göre %6,47, bir önceki yılın aynı ayına göre %10,49 ve on iki aylık ortalamalara göre %10,88 artış gerçekleşti.

Etiketler: , , ,
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş