Özdemir'den kadın hakem ve kadınlar ligi müjdesi

Özdemir'den kadın hakem ve kadınlar ligi müjdesi
Turkcell ile TFF arasında sponsorluk anlaşmasında konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ""Dar kapsamlı olsa da kadın liglerimizi başlatacağız. 2023'te de Süper Lig'de kadın hakemlerimize yer vermek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, kadın liglerini başlatacaklarını ve 2023'te Süper Lig 'de kadın hakemlerimize yer vermek istediklerini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir sponsorluk toplantısında şunları söyledi.

"Kadınlarımız şanlı tarihinde istiklal ve istikbal mücaedelesinde hep ön planda yer almıştır. Hayatın her anında önemli görevler üstlenip, tüm nesillere örnek oldu. Bugün TFF olarak Türk sporunun en önemli destekçilerinden Turkcell ile çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. Turkcell, Kadınlar Birinci Ligi'mizin de isim sponsoru olacaktır. Bu anlaşmayı özellikle 8 Mart günü imzalamak istedik. Bu konuda Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan'a teşekkür ediyorum. Turkcell'in Türk sporuna ve futbolumuza yıllardır çok önemli katkıları oldu. Kadınlarımıza ise her zaman eşit destekleri oldu. Turkcell'in sporumuza önemli destekleri oldu. 2002'den beri aralıksız 19 yıldır TFF'nin ana sponsorluğunu yapan, Milli Takımlarımıza maddi ve mamnevi destekler yapan Turkcell, Ampute takımımızın da sponsoru oldu. Turkcell'in Kadın Milli Takımına da değer kazandıracağına eminim.

Önümüzdeki 2 yılda Kadınlar Ligi, Turkcell Kadınlar Ligi olarak oynanacaktır. Turk kadınının gücünden ve her alandaki başarısından Türk futbolunun faydalanması gerektiğine inanıyoruz. Kadın futbolunun Avrupa'da üst seviyeye ulaşması için çalışıyoruz. Kadın futbolunun gelişmesi için her türlü çabası gösteriyoruz. Yönetim olarak 1 yıl kadar önce düğmeye bastık ve önemli bir karar verdik. Kadın Milli Takımımızın teknik direktörlüğüne Necla Güngör Kırağasını getirdik. Kadın Futbol Takımımız, kendisiyle önemli adımlar attık ve yüksek heyecanlı maçlar oynadı."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58