Tokat'ta eşkıya ülkücü gençlere saldırıyor

A+A-
Behiç KILIÇ

Tokat Ülkü Ocakları bir bildiri yayınladı. Bildiride, arkadaşlarına yapılan PKK kökenli saldırılar anlatılıyor. Şöyle deniliyor;
“Canımızdan aziz bildiğimiz değerli Türk Milletine duyurulur. Evlerine gitmekte olan iki ülküdaşımız; sırf ülkücü, sırf milliyetçi diye 15 kişi civarında bir grup tarafından planlanmış bir şekilde tam da emniyete 100 metre kala bir mesafede satırlı, bıçaklı, falçatalı ve muştalı bir şekilde kimliği daha önceden bilinen PKK sempatizanı ve KCK operasyonunda haklarında soruşturma açılan kişiler tarafından ağır bir şekilde hain bir saldırıya uğramışlardır. Bıçaklandıktan sonra yere düşen arkadaşlarımız halkın da yardımı ile canlarını kurtarmışlardır.”
Bildiride, “şikayet edilen konu” bu saldırı konusu değil. Ülkücüler şundan şikayetçi: “Aradan yaklaşık 1 saat sonra o saldırıda hiç bulunmayan bir arkadaşımızla birlikte 3 arkadaşımız polis tarafından gözaltına alınmıştır.Yaklaşık yarım saat sonra PKK’lı gruptan 9 kişi ile beraber ifadeleri alınmak üzere emniyette tutulmuşlardır. PKK’lı grup polise mukavemet gösterip satırla, bıçakla yakalanmış olmalarına rağmen haklarında hiçbir işlem yapılmadan ifadeleri alınıp serbest bırakılmıştır ve hâlâ bugün üniversitede arkalarına aldıkları siyasi güç ile tehditler savurup, Tokat’ı kan gölüne çevireceğiz. KCK operasyonunda gözaltına alınan arkadaşlarımız çıkana dek öç alacağız diyerek rahatça gezebilmektedirler.”
Dahası da şöyle imiş..
PKK kökenliler serbestçe gezerken ülkücü gençler hapse tıkılmış... Tokat’ın vatansever gençlerinin durumu budur...
İsrail-İskenderun tepkileri..
Okuyucumuz şöyle diyor
“İlk gün televizyonlarda sadece alt yazı olarak geçen, Gazze ve İsrail haberinin bir nebze olsun önüne geçemeyen o güzel vatan evlatlarımız için ağlıyor yüreğim. İnsan nasıl utanmaz Gazze’ye kendi istekleriyle yola çıkan ve ne olacağını aşağı yukarı tahmin eden o topluluğa bu kadar önem verip, vatanı için sapır sapır dökülen bunca cana sanki hiçbir şey yokmuş gibi kayıtsız kalmaktan. Benim için İskenderun önemli, Gazze değil. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu sabah 1,5 yaşında çocuğu ile gemiden kurtulan kadınla röportajı dinlerken ağzımdan tek kelime çıktı. (.!alak).. Kendini değil o çocuğu o duruma soktuğu için...Toplanan kalabalıklara gelince onlar sanki benim halkım değil, ne acı değil mi? Serap..

* * *

Ben Said Emre, Özel Gazi Üniversitesi İİBF öğrencisiyim. Ülkemiz Filistin bayraklarıyla donatıldı, herkes Filistinliymiş gibi davranmaya başladı ve İskenderun tamamen unutuldu. Bence kendi milletimiz, kendi vatanımız, kendi çıkarlarımız daha önce gelmelidir.

* * *

Yıllardır Türk toplumunun bakış açısını Filistin’e çevirmeye çalışanlara tokat gibi cevap yazmışsınız. 30 YILDIR PKK TARAFINDAN TÜRK ÇOCUKLARINA SOY KIRIM YAPILIRKEN, EVLATLARIMIZ ŞEHİT DÜŞERKEN BU YÜRÜYEN DENSİZLER NİÇİN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HİÇ YÜRÜMEDİLER... NE HAZİNDİR Kİ BU YÜRÜYENLERİN KALBİ VATAN İÇİN DEĞİL, FİLİSTİN İÇİN ATMAKTADIR. BAKALIM VATAN EVLATLARININ HAKKINI ÖDEYEBİLECEKLERMİDİR. 6 ŞEHİT İÇİN YÜRÜYEMEYENLERE YAZIKLAR OLSUN.
Saygı ve selamlarımla Allaha emanet olunuz.
Öğretmen: Yılmaz YÜREK

Yazarın Diğer Yazıları