Trabzon toz duman!

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzon, başta en büyük markası olan Trabzonspor’da yaşananlar olmak üzere, bir çok konuda yaşanılan belirsizlikler, anlaşılmazlık ve anlaşamamazlıklar yüzünden adeta toz duman içinde görüntü veriyor. Geçe yılın mart ayında Büyükşehir statüsünü alan, mayıs ayındaki kongre ile Trabzonspor’da İbrahim Hacıosmanoğlu’nu başkanlığa getiren, kentsel dönüşümleri artarken, nüfus göçü durmaksızın devam eden Trabzon’da son zamanlarda tam bir kaos ve karmaşa yaşanıyor. Bir yandan kentsel dönüşümlerle vadilere yığılmış gecekondu niteliğindeki küçük beton yapılar yıkılırken, hemen yanı başlarına kondurulan koca koca betonkondular yetmezmiş gibi, denize sıfır inşa edilen sahil karayolunun çevresine gökdelenlerin dikilmesine izin verilmesi, Trabzonspor için yeşil çimli stadın Akyazı’ya bile deniz doldurularak yapılması yeşil cenneti Trabzon’u kimliğinden uzaklaştırdıkça uzaklaştırıyor.

Yatarım aşağı
Diğer yandan, 2013’ün mayıs ayında, bir zamanlar en büyük markalardan biri olan, ancak 30 yıldır mücadele ettiği ligin tepesinde bir sezon dahi bitiremediği için “şampiyon” denmeyen Trabzonspor’da kongre ile başa gelen Hacıosmanoğlu geride bıraktığı süreyi, kendi değerleri ile kavga ederek geçirmesi ve yol arkadaşlarından 7’sini fire vermesi başlı başına bir handikap.
Öyle bir handikap ki, geçmişle kavga mahkemeye aşınarak sürüyor, borç içindeki kulüp sanki şampiyon olacakmış gibi, yine sıradan oyuncular, trilyonlar verilerek alınıyor.
Mahkemece iptal edilen genel kurul için Yargıtay’dan karar beklenirken, Hacıosmanoğlu, eski-yeni demeden, haklı-haksız tam olarak anlaşılmadan herkesi yerden yere vurmayı sürdürüyor. Karşı cephede boş durabilir mi? Benzeri sözlerle ister istemez muhatap oluyor. 
Yabancı oyuncular, “yatarım aşağı alırım paramı ve de gitmem” pozisyonundalar. Bu durumda, “zararı ne kadar azaltırsak o kadar iyidir” denilerek, gözden çıkarılıp bedava sayılabilecek paraya veriliyorlar. Anlayacağınız, Trabzonspor’da bir toz duman halidir gidiyor. Rüzgarın ne zaman, nerede duracağı da belli değil. Tahmin etmek de zor. Ama, Trabzon’un her geçen gün zararda olduğunu söylemek kolay.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları