Trabzonspor’a bedel ödetmek..

A+A-
Murat TAŞKIN

Türkiye’de bu işlerin çivisi çıktı.. Top sadece futbol sahalarında değil, artık her yerde yuvarlanıyor.
Mecliste, hükümette, Bakanlar Kurulu’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Adalet Bakanlığı’nda, İçişleri Bakanlığı’nda, TFF’de, kulüplerde, hakemlerde, işadamlarında, velhasılı kelam paranın olduğu her yerde.. Yer altında yer üstüde..UEFA’da bile neredeyse yuvarlanacak.. Ama, kişiselliğin değil, kuralların hakim olduğu bir sistemle yöneten ve yönetilmeyi tercih eden UEFA’nın bile aklı karıştı.
İşte, bu karışıklığı anlamakta sıkıntı çeken UEFA, “Bu konu Türkiye’ni iç meselesi haline gelmiştir” diyerek bu işten kaçmaktan başka çaresi kalmadığını görecek ve “Bunda sonrası beni ilgilendirmez” diyecektir.

***


Bu toz duman, karmaşa içinde bu işlerden anlamayanlar tarafından yönetilen, yani benim, “Şike yapsaydı 25 senede hiç değilse bir defa şampiyon olurdu” diye tarif ettiğim Trabzonspor’a Şampiyonlar Ligi hakkı UEFA eliyle verildiği için  Ömer Çavuşoğlu gibi, “Ben Lille taraftarıyım” diyecek kadar insanlığı utandıracak kin duyanlarla bu işler giderek daha da kötüleşecektir.

***


Trabzon, adeta “ötekileştirilmek” istemektedir. Bu isteğin sahipleri Trabzonlunu en büyük hassasiyetlerinden biri olan, her Trabzonlunun kimlik kabul ettiği Trabzonspor üzerinden bunu yapmak istemektedirler.
Aynı hevesi taşıyanlar, yıllardan beri Trabzon’un milli ve manevi değerlerine bağlı olması nedeniyle, siyasi,sosyal ve kültürel alanlarda da bu heveslerini  gerçekleştirmek istemediler mi? O kadar çok ki.. Ama Trabzon ve Trabzonlu bunları yemedi.. Bunu da yemeyecek..

***


Ama, belki “Bir adama kırk gün deli dersen deli olur” misali, sürekli yazılıp-çizilen ve söylenenlerden farkında olmadan etkilenenler, Trabzon’u çok üzecekler gibi görüüyor.. Mesela, Cüneyt Çakır gibi.. Tanıdığımız ve takip ettiğimiz kadarıyla adaletten ayrılmayan Cüneyt Çakır’ın FB karşısında Aykut’a gösterdiği kırmızı kart misali.. Mesela, bir işe doğru başlayıp, gelen yasa dışı baskılar  nedeniyle yoldan çıkan TFF misali..

***


Birilerinin amacının “Üzüm yemek değil, bağcıyı döğmek” olduğu artık aşikardır. Aşikar olan bir şey daha var ki, o da bu işlerde zerre kadar olmayan Trabzonspor’a öyle veya böyle bedel ödetmek hesabıdır. Ama, Trabzonlu bunu da yemeyecektir. Bedeli haklı olana ödetmek isteyenlerin hevesleri şimdiye kadar olduğu gibi bu kez de kursaklarında kalacaktır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları