Trabzonspor’da; mayısta kongre

A+A-
Murat TAŞKIN

HİÇ uzatmaya, evelemeye gevelemeye gerek yok! Ahvalin perişanlığı da ortadadır, bundan çıkış yolu da. Söz konusu 30 yıldır şampiyon olamayan Trabzonspor ise dahası buna rağmen olmayan paraları har vurup harman savurarak 400 milyon liraya yaklaştıran bugünkü yönetim işin ucunda ise ahvale göre yapılması gereken, hemen seçime gitmektir. 
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Avukat Ali Sürmen de olması gereken çağrıyı  adeta tek kişilik olan yönetim kuruluna yapmıştır: “Geleceğimiz için kongreyi mayısta yapın.” Ali Sürmen’e tek cümle ile çağrıyı yaptıran Yargıtay’ın son seçimli genel kurul ile ilgili verdiği iptal kararıdır. Bu karara rağmen, Sayın Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, “Kanun benim tasarladığım şekildedir” dedi ve olağan kongrenin yapılacak aralık ayına kadar da “Görevimin başındayım” diye de ilave etti. Böylece içinde bulunulan kaosun hacmi büyüdü. Belki de, bugünkü tablo için kullanılan “içinden çıkılması zor” tarifi, Aralık ayına gitmeden “Bu tabloyu hiç kimse düzeltemez” şekline dönüşecektir.

Günahtan kurtulun
İşte bunun için, bana göre Divan başkanlığına Ali Sürmen’in seçilmesinden sonra az da olsa işlerin yoluna girmeye başladığı görüntüsü veren Trabzonspor’da artık hatalara yer verilmemelidir. Bunun için de Yargıtay’ın kararına rağmen, yasalardaki boşluklardan yararlanarak işi sürüncemeye bırakmak, daha doğrusu yokuşa sürmek camiaya büyük zarar verecektir. Yeri gelmiş iken, “Trabzonspor’a zarar verme” söz konusu ise, yetkisini kullanmayan, dahası yanlışı seyreden Trabzon Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne de iki çift laf etmek lazım. Yasalara aykırı şekilde süre uzatımlı yapılan kongre için sesinizi çıkarmadınız. Hiç değilse, şimdi Yargıtay kararı için gereken yapın. Belki o günahtan kurtulursunuz.
El cümle, Trabzonspor’daki gidişat iyi değil. “Ben bilirim. Ben dersem o” diyecek derece de işi, kendi doğrusundan başka doğru tanımayan yobazlığa vardırmaya da başta başkan ve yönetim kurulu olmak üzere Trabzonspor’da kimsenin hakkı yoktur. Haksızlığa göz yumanlar da Resulullah’ın “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” dediği 
Hadis’e örnek teşkil ede-
ceklerdir.
 

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları