Trabzonspor’u terk ettim

A+A-
Murat TAŞKIN

Gerçekten, Trabzonspor’u terk ettim. Hem de cüzdanımda üyelik, boynumda ise Tesislere Giriş Kartı olmasına rağmen, Trabzonspor’u terk ettim. Ama, ortada bir terk eden var ise, mutlaka bir de terk ettiren mevcuttur. Öyle değil mi? Hani, “Söyleyene değil, söyletene bak” misali.. Bu öyle gönülden olan ve de üyelikten istifa etmeyle oluşan kalıcı bir terk değil. Zaten buna kimsenin de gücü yetmez.. Ancak, farklı bir şekilde bile olsa Trabzonspor Tesislerini terk etmek zoruma gitmede değil. Nasıl gitmesin ki? Bir başkan düşünün ki, Trabzonspor’un en önemli günlerinden birinde, hiç kimseye danışmadan, haber vermeden 2 gazetenin muhabirlerinin Vahid Halilhodziç’in teknik direktörük sözleşmesini imzalayacağı törene girişlerine yasak getiriyor. Biz de “Bun yanlıştır. İzin verilsin” diye kendisine dil döküyoruz, ama nafile.. Bildiğini okuyor. Bize de, diğer meslektaşlarımıza, “Biri yanlış yaptı diye bizde aynı hataya düşmeyeceğiz. Kamuoyu adına görevinizi yapın ve toplantıyı takip edip aktarın. Ama ben bu kararı tüm spor basını ve kamuoyu adına protesto ediyor, sayın Başkanı da kınıyor ve toplantıyı terk ediyorum” diye açıklama yapıp, Trabzonspor tesislerini terk etmek düşüyor.

Israrcı başkan
İşte önceki günkü, Trabzonspor’u terk edişimizin kısa öyküsü budur. Ama, uygulamanın ve davranışın vahamiyeti hiç de öyle kısa ifadelerle geçiştirilebilecek gibi değildir. Ama, milyonlara mal olmuş bir kulübü yönetim kurulunu toplamadan, çalıştırmadan tek başına yönetmekte ısrar eden bir başkana, doğru adına neyi nasıl anlatacağız ki..  
Oysa, hem yönetim, hem de basın departmanı nezdinde, “Basın ile ilgili bir sorun oluşursa, lütfen bizimle irtibat kurun. Elimizden geleni ardımıza koymayız. Yanlış varsa, kimde ise birlikte bir şeyler yaparız” kaç kez beyanda bulunduk. Ama nafile..  Biz yani spor basını cemaati adına görev üstlenmişler ne dersek diyelim, imam yani yönetici makamında bulunanlar bildiğini okuyor. Zararı da Trabzonspor görüyor. Belki ben Trabzonspor’un sadece tesislerini terk ettim, ama böyle keyfi uygulamalar kimbilir kaç kişinin Trabzonspor taraftarlığını terk etmesine neden oluyordur.. Yazık, yazık.. Hem de çok yazık..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları