TSK: IŞİD'in kullandığı 3 bina imha edildi

TSK: IŞİD'in kullandığı 3 bina imha edildi
Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'ta IŞİD'in kullandığı 3 binanın savaş uçaklarıyla vurularak imha edildiğini açıkladı.

TSK tarafından, "Fırat Kalkanı' harekatı kapsamında, Kunduriyah ve Arap İzzah bölgelerinde, IŞİD mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit ve teyit edilen üç binanın Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından vurularak imha edildiği bildirildi. 

SURİYE'DEKİ IŞİD HEDEFLERİ BOMBALANIYOR

Öte yandan harekat kapsamında Cerablus'tan kaçan IŞİD'lilerin bulunduğu Bab güzergahı üzerindeki köylerde bulunan mevziler Türk savaş uçakları tarafından vuruluyor.

Cerablus'a bağlı Gandıra Köyü'ndeki IŞİD hedeflerine 3 sorti yapan savaş uçakları, hedefleri tam isabetle vurdu. Hedeflerin vurulmasıyla yükselen dumanlar sınırın Türkiye tarafından da görüldü.

Oğuzeli ilçesine bağlı Devehöyük Mahallesi'nin karşısında bulunan Gandıra ile Bozhüyük, Küllü ile Zugara köylerinde yaşayan Suriyeliler'in de sınıra yakın bir mesafeye araçlarıyla gelerek bekledikleri görüldü.

SINIRDAKİ MAYINLARIN TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Bu arada Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan ve IŞİD'den arındırılarak ÖSO denetimine geçen Cerablus'un Türkiye sınırına yakın noktalarında bulunan mayın ve patlayıcıların kontrollü şekilde imhası devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri de sınır hattındaki güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutmayı sürdürüyor.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58