Tuncay Güney'den Türkiye tablosu...

A+A-
Behiç KILIÇ

Kim ne derse desin, kesin olan şu ki Tuncay Güney tek başına Türkiye’yi silkeledi.. İlk açıklamalarında, kendilerine de “lehte pay” çıkarma hesapları yapan sermaye medya cenahı, oklar patron-imparatorlarına dönünce Tuncay’dan uzak durmayı seçtiler... Bir ara Tuncay’ı kündelemeye kalktılar ama Kanada’dan patronlarının hal ve hatırı sorulmaya (!) başlanınca tıstılar.. Haklılar, çünkü Tuncay’da onların şu anda felç haldeki ağaları ile ilgili acayip istihbaratlar var...
Tuncay bana bir “Türkiye manzarası” iletti.. Çok ilginç belirlemeler var..
Bence, bir okumalısınız...
Askere yapılan operasyonlardan “Ergenekon” işine kadar bir ufuk turu..
Bakın Tuncay Güney şöyle diyor:
“Türkiye bir dönemden geçiyor. Ulusal güçlerin de istediği yeni bir yapılanma oluşuyor. TSK eskisi gibi ülkeyi kontrol eden güç olmayacak. Bu operasyon hangi hükümet olursa olsun yapılacaktı.. Süper güçler de Türkiye’ye hükmedemiyordu. Ordu sivilleşiyor. BOP, kültürel ve siyasi değişim hızla devam ediyor. Bu yönde Ergenekon Operasyonu gerekli görüldü. Ergenekon ile bir Ergenekon gizlendi. Ben kimseye temel olarak ihanet etmedim. Ergenekonda ipi çeken ben değilim.. Hava çok sıcak, birinin klimanın düğmesine basması gerekiyordu. Düğmeye basıldı. Türkiye’ye müdahale etmek gerekiyordu. Ordu CHP’ye oynamıyor.. Derin devlette Atatürkçü-Kemalist %60 idi. Bügün %15’e düştüler. AKP’nin de panzehiri CHP değil. AKP’yi götürmenin tek yolu ekonomik kaos.. Ekonomi siyasete bağlı. ABD’deki Wall Street’deki kriz seçim ayında çıktı. Bankalar seçim ayında çöktü ve Obama geldi. ABD gizli meclis görüşmelerinde İran’a saldırıya hayır demişti. Sonuç itibari ile Türkiye bugünkü haritası ile en fazla 50 yıl yaşar. 2060’yı göremez. Türkiye aynı toprakları aynı şekilde devam ettiremez. Bir hareketlilik olacak. Hareketlilik operasyonlarla başladı. İnsanlar olaylar hakkında %1 bilmesi gerekirken hiç bir şey bilmiyor. %2 bilen çok şey bildiğini sanıyor. Eğer Ergenekon Operasyonu durursa ekonomik kriz başlar. Bir ülkeyi en iyı ekonomik krizle batırırsın. Baronlar 1 milyar dolar çıkarırsa ülkeden o ülkenin kralı titrer baronun önünde... Türkiye’nin ekonomisi ve siyasi politikasını ele geçirmişler. TSK da bütçesi ile bir baron. Artık o kadar parayı da elinde tutamıyacak. Büyük devletler, küçük devletleri krizle yönetir. Siyasi kriz, ekonomik kriz, terör krizi.. Bağımsızlık diyorlar. Her bayrağı olan ülke bağımsız mı değil mi.? Türkiye de bağımsız değil, bağımsız kalamaz. Bağımsızlık diyen çığırtkanlar havanda su dövüyor. Deniz Gezmiş’in son sözü; Bağımsız Türkiye idi İsa gibi çarmıha gitti. Türkiye’yi Atatürkçüleri yıkarak ele geçirirsin. 1 Mart Tezkeresi’ne (ABD)ye askerler karşı çıktı, TSK isteseydi 1 Mart Tezkeresi geçmez miydi.? Mecliste o kadar milletvekiline ret oyunu verdiren güç neydi. Cevap; ABD’ye göre; TSK içindeki gizli-bilinmeyen yapı.. Harp Akademilerine ne zaman operasyon yapılacak merak ediyorum. Ergenekonda herkes yazılmış senaryoyu oynadı.”
Tuncay Güney, bu arada bana hitap ederek, “Behiç bey aslında çok şey anlatmaya çalıştım. Siz dengenin hangi tarafında olacaksınız.? ”
Diye soruyor...
Benim “eşek kafam” elbette kaybedenden yana olacaktır!!
Ne dersiniz Tuncay “işi” biliyor mu??

Yazarın Diğer Yazıları