Türk olmak

A+A-
Ahmet GÜRSOY

Yeni Türkiye, benim Türkiye’m mi? Türkmen Dağı’ndan Türk’ün adının silindiği gerçek olduğuna göre fetret dönemine girdiğimiz kesindir.
Ey Türk, sen ne bahtı kara bir milletsin!
Her kime bağrını açtıysan ihanet gördün. Her kimi kollarının arasına aldıysan ekmeğini aşını bölüşüp, yurdunu yuvanı paylaştıysan ihanet gördün. Kendinden saydıkların seni kendinden saymadı.
Tarih yaratamayanlar, köksüzler ve temelsizler senin koca tarihini yok saymaya, şehitler gaziler uğruna kurduğun yurt topraklarında adını gereksiz görmeye başladılar.
Ey Türk; ne gün, sahip olduklarının çalındığını fark edeceksin?!
İşte bak, şimdi de senin adını şanını tarihten silmeye başladılar. Tarihin bütün dönemlerinde bağrında taşıyıp kökünü kurutmadıkların, gün geldi, senin hoşgöründen, insanlık meziyetlerinden istifade ederek kritik zamana erişti ve seni istemez, beğenmez, hale geldi. Ve en kötüsü de ilk fırsatta seni yok etmeye girişti.
Ey Türk; ne zaman silkinip uyanacaksın!
Parlak geçmişine bak. Senin olmadığın yerde tarih var mı?
Yok.
Hiçbir millet senin adını yazmadan kendi tarihini yazabiliyor mu?
Hayır yazamıyor. İlla senden söz etmek zorunda kalıyor. Senden söz etmeden kendini tanımlayamıyor. Seni bilmeden kendini bilemiyor. Çocuklarına öğretemiyor.
Ey Türk; sen sadece Asya’nın değil, bütün kıtaların tarihindesin.
Yeryüzünde bir sen varsın bir de ötekiler. 
Sen tüm zamanların içindesin. Zamanı yöneten de yapan da sensin. Sen tarihin gerçek oğlusun.
Kıtalara sorsunlar, nereye ayak basmamışsın?
Medeniyetlere, çağlara sorsunlar, hangi çağ sensiz açılıp kapanmış?
Hangi medeniyet sen olmadan filiz vermiş? Hangisi sensiz varlığını açıklayabilmiş?
İlk Çağ mı?
Orta Çağ mı?
Yoksa Yakın Çağ mı?
Bütün çağların yıkılışında ya da açılışında senin adın var. Kiminde kıtaları kesip biçiyorsun, Attilla evladınla Roma’nın kalbine giriyor, çağ değiştiriyorsun. Kiminde Fatih Sultan Mehmet olup Bizans’ı yerle bir ederek bir başka çağı başlatıyorsun.
Çöküşünde bile çağ değiştiriyorsun. Osmanlı’nın topraklarının paylaşıldığı zamanlar bile yeni çağın habercisidir. Yeni dünya düzeni sensiz kurulmuyor.
İslam medeniyetine bak.
Haçlı boğuyorken İslam’ı, Kılıçarslan ile sen geçilmez kıldın Anadolu’yu. Arap çöllerinden sen aldın İslam medeniyetinin bayrağını. Avrupa’nın içlerine kadar sen taşıdın.
Sen olmasaydın, İslam’ı boğuyordu hüsran. Sen olmasaydın, camilere hapsolacaktı Müslüman. Kıtalara taşıdın kutsalı. Her kıtada senin imzan var ve her kıtada İslam’ın adı varsa bil ki büyük taşıyıcı sensin. Dokuz asır sen bayraktarıydın din-i mübinin.
Şimdi, dönmeler, devşirmeler, köksüzler, hiçbir şeyi, hiçbir meziyeti, tarihsel başarısı olmayanlar, senin yurdunda sana hakaret ediyor, adını yüzyıllardır hükümran olduğun topraklardan silmeye çalışıyor.  “Türk olmayız” diyorlar.
Heyhat!
Evlatların, tüm yapılanların farkındadır. İhaneti gördük ve biliyoruz.
Ey Türk! Silkin ve kendine dön.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları