“Türk Ordusunun Gölgesi”

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Diyarbakır’da bayrağımızın indirilmesiyle ilgili sıcağı sıcağına yorumu televizyonlarda yaptığım için tekrar etmek istemiyorum. Bayrak, sancak, vatan, millet, halk, yurt, yurttaş, vatandaş, ulus, devlet gibi kavramların ortadan kaldırılmasıyla ilgili adımlardan bahsederken liselerde “Milli Güvenlik” derslerinin neden kaldırıldığını defalarca sorup cevaplarını bu sütunlardan paylaşmıştım. Ardından ilk öğretim okullarında “andımızı”ın kaldırıldığını yakında istiklal marşımızın yasaklanabileceği ihtimalini geçtiğimiz hafta dile getirmiştim. Hayatta hiç bir şeyin tesadüf olmadığına inananlardanım. Yüz yıllık hesaplaşmanın evreleri birer birer uygulamaya konuluyor. Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin altında nelerin yattığını halen bilmeyen ciddi bir kitle var. Sözü fazla uzatmayacağım. Türkiye ve dünyadaki gelişmeler sağlığımı yine bozdu. Hasdal’dan Ali Türkşen “Üzerinizdeki üniformayı sünnet kıyafeti mi zannediyorsunuz” başlıklı mektubuyla hislerime tercüman oldu. Ali Türkşen’in ismini bir kenara not etmekle kalmayın, kazıyın belleklerinize.. Önümüzdeki günlerde Ali Türkşen ve silah arkadaşlarına çok ihtiyacımız olacak. “Bu yazı, Balyoz Davası’nın sebeplerini anlamayan kalın kafalılara ithaf edilmiştir” diye başlamış Ali.. Ardından “Biz her gün ölüyoruz.. Yazıklar olsun.. O bayrak o direkten inmeseydi de siz ölseydiniz!” diye seslenmiş. Mektubun tamamı odatv’de. Ali Türkşen’lerin niçin içeri tıkıldığı gün geçtikçe ortaya çıkıyor. Alın işte Irak’ta bir güruh Musul’u ele geçirdi.. Olan yine Türk’e oluyor... Tuzhurmatu, Felluce, Kerkük’te Türkmen kıyımı had safhaya ulaştı.  “Stratejik Çukur”un mimarlarından olan Davutoğlu Ahmet Paşa “28 TIR şoförünün sağlık durumu iyi” açıklaması yaparak cambazı dikizletiyor millete.. Oysa Orta Doğu coğrafyasında kelimenin tam anlamı ile “kıyamet” başladı.. Suriye ile beraber Irak’ta Araplar ile Kürtler arasında yıllarca sona ermeyecek olan bu savaşta haritalar yeniden çizilirken izleri yüzlerce yıl silinmeyecek kan davası başladı.. Üstelik Türk Ordusunun eli kolu bağlanıp, tarihinde görmediği tasfiyenin yaşandığı sırada..
Aralarında Hrant Dink, Nuray Mert ve bugünün sözde İslamcı özde AKP yalakası bazı isimlerin de bulunduğu bir grup “Doğu-Batı Konferansları” adıyla Lübnan, Suriye, İran, Ermenistan ve Balkan ülkelerine bir otobüsü doldurup ziyaretler gerçekleştirmişlerdi. Söz konusu seyahatleri kitaplarında olağanüstü edebi dille yazan Nihat Genç, yazamadıklarını da benimle paylaşmıştı. Nitekim Ergenekon ve Balyoz tertipleri ilk başladığında “Yavuz, Fadullah’ın söyledikleri gerçekleşirse sadece Türkiye’de değil, Orta Doğu’da kıyamet kopar” demişti. Küresel emperyalizmin patronu Amerika’ya diz çöktürüp, taşeronu İsrail’e geri adım attıran Fadullah’ı Türkiye’deki sözde İslamcılar anlamaz. Çünkü onda biat yoktur. Nitekim AKP’nin Adalet Bakanı Bozdağ, Hizbullah’ın Suriye’de Esad’ı destekleyerek emperyalizme baş kaldırma kararını duyunca  “Hizbullah adını Hizbul şeytan olarak değiştirsin” deme gafletinde bulunmuştu. Beyrut merkezli Hizbullah’ın birinci önceliği emperyalizmle savaşmaktır. İş birlikçiler bunu anlamaz. Çoğunluğu liberal, İslamcı ve dönme solculardan oluşan heyet ile ilgili istihbarat toplayan Fadullah, aralarından sadece Nihat Genç’i davet edip: “Bak oğlum, bu İslamcıların kafası bunları almıyor. Laik Türk Ordusuyla uğraşmasınlar. Bu topraklar bir günde cehenneme döner. Bu cehennemin tek şansı var. Türk Ordusunun gölgesi.. Türk Ordusunun hiç bir şey yapmasına gerek yok, gölgesi burayı korur..”  demiş. Genç, bu görüşmenin detaylarını “Kıyamet Başladı... Cahil liberaller bir yerlerine kına yaksın” başlığıyla Odatv’de yazdı. Suriye, Irak ve bütün Orta Doğu’nun röntgenini çeken tespitlerini mutlaka okuyalım.
Türk Ordusunun tasfiyesi ve gölgesinin niçin kaldırılmak istendiğini belki anlar.. Bu arada dünyanın en kibar adamı.. Subay ve centilmen Hurşit Tolon Silivri zulümhanesinden tahliye oldu. Çıkar çıkmaz Ankara’ya gelip Adalet Nöbetine katıldı. Son Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Hurşit Tolon’un Adalet Nöbeti ziyaretlerini yazacağım.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları