Türk tehlikesine İncil tatbikatı!

A+A-
Hasan DEMİR

Dün kaleme aldığımız,  “Seçmeli değil, mecburi olmalı” başlıklı yazımız farklı tepkiler aldı. Öfkelenenler olduğu gibi, dediklerinizi tam anlayabilecek kaç kişi var acaba diye, endişelerini paylaşanlar da.
Yanlışımız olabilir, niyetimiz halis, bu bilinsin yeter.
Siz dini toplumun dışına ne kadar iterseniz itiniz ve siz ne kadar din Allah’la kul arasındadır diyerek inançla ferdiyetçiliği et kemik haline getirmek isterseniz isteyiniz, başaramazsınız. Küpün içindeki mutlaka dışarı sızar, sızacaktır. Hele İslâm gibi tevhit ve cem olma(Cemaat) dini olan bir din için bu mümkün değildir. Dindarın günahkâr olması, yani yolcunun şarampole yuvarlanmasını yolun bizzat kendisine fatura etmek yapılan en büyük hatalardan biridir. Bu hatayı biz yapıyoruz, Haçlı dünyası yapmıyor. Bize göre “yanlış”  da olsa o “kendi doğrusunu”  hem kendi toplumu içerisinde hem İslâm âlemine karşı hayata geçirmek için bütün imkânlarını seferber ediyor. Batıda yükselen İslâm karşıtlığı boşuna değil. Biz de aynısını yapalım yahut misliyle mukabele edelim demiyorum. Dediğim, el ne yapıyor bilelim. Bunu bilmek için de elin elindekileri bilmek ve kendi elindekilerin kıymetini anlamak şart.
Bakınız el neler yapıyor.
Rusya SSCB iken Batı dünyası ile soğuk savaş halinde değil miydi? Öyleydi. SSCB dağıldı, Rusya Federasyonu kuruldu. Kilise öne çıktı, Ortodoksluk şahlandı. Katolik Batı ile Ortodoks Rusya arasında bugün ekonomiden siyasete, askeriyeden nüfuz alanlarını genişletmeye kadar bütün cephelerde acımasız bir rekabet söz konusu değil mi? Öyle... Bu rekabet en fazla Afganistan üzerinde yapılmıyor mu? Yapılıyor. İyi de, Ortodoks Rusya, Afganistan’a saldırırken  “Haçlı seferi başlattım” diyen Katolik ABD’ye tuttu askeri üs verdi?
O üs ne için kullanılacak? Afganistan’da yapılan katliamlara kolaylık sağlamak için. Rusya bu üssü verirken dedi. “NATO’nun Afganistan’da yaptıkları Rusya’nın işine yarıyor?” Yani, sopayı yiyen Müslümanlar olunca, birbirlerinden nefret eden iki Hıristiyanlık mezhebi ittifak ediverdiler...
Bu bir...
Dahası var..
Daha dün ABD, İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum kesimi Kara ve Deniz Kuvvetleri Meis Adası, Girit ve Güney Kıbrıs arasında bir askeri tatbikat icra etti. Bu tatbikatta düşman unsur, Türk Hava Kuvvetleri idi. ABD ve Yunanistan NATO üyesi... Bu iki NATO üyesi bir başka NATO üyesi Türkiye’ye karşı yanlarına apansız Türk ve Türkiye düşmanı Güney Kıbrıs ve İsrail’i de alarak bir askeri tatbikat düzenliyor.. İlginç değil mi?
İlginç amma çok daha ilginç olanı tatbikata verilen, “NOBLA DİNA” kod adı...
Bu isim İNCİL’den alınmadır. İsrail, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve ABD Türkiye’ye karşı bir askeri tatbikat yapıyor, tatbikatın ismini İNCİL’den bir bölümden koyuyor. O bölümde neler yazdığını burada nakletmeyeceğiz. İnternete girer NOBLA DİNA yazarsanız Vikipedi’de ilginç bir bölüm çıkar, okursanız iyi olur.
İncil ve Tevrat ittifakı böyle yapıyor...
TSK bir tatbikat yapsa ve tatbikatın adını Kur’an’dan bir sure yahut bir ayet koysa siz o zaman seyreyleyin çıkacak gümbürtüyü...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları