Türk Telekom yetkilileri lütfen ilgilenin

A+A-
Behiç KILIÇ

Simdi ikisini aktaracağım okuyucu şikayetleri oldukça yoğunlaşmaya başladı. Türk Telekom yetkililerinin konuya hassasiyetle yaklaşmasını diliyoruz.
Söz konusu şikayet, özellikle dar gelirli ama dürüst insanların canını yakıyor!.. Sürpriz olarak ortaya birden bire ödenmesi gereken bir haciz çıkıveriyor. Parası, çilesi olacak gibi değil..
Konuyu bu dertten son olarak mustarip olan değerli okuyucumuz Sayın Ümit Sezi’nin satırlarından aktaralım..
“Birbuçuk sene önce evimden taşındım.Telefon, ADSL, kablolu TV’yi kapattım. Taşındığım eve yeni telefon ve ADSL bağlandı. Geçen hafta Türk Telekom’un avukatı olduğunu söyleyen bir sahıs beni aradı, kapattığım telefonun 445 TL. borcundan dolayı icraya verildiğimi, ödemediğim takdirde haciz yapılacağını söyledi. Borcun nereden kaynaklandığını sordum, o da telefonu kapatmışsınız, sabit ücretleri ödememişsiniz, borcundan dolayı telefonunuz kapanmış, adresinize mektup gönderdik size ulaşamadığımız için de icraya verdik dedi. (Birbuçuk sene bekliyorlar, teknolojinin imkanlarını kullanarak bana ulaşmak akıllarına şimdi geliyor.)
İşin özeti, kapatma (numarayı ileride kullanabilirim) ve iptal (numarayı hiç kullanmayacağım) farklı anlamları olan iki kelime. Ben belki on kere telefon kapattım, bugüne kadar iki kelimenin anlam farkından dolayı borçlandırılmadım. Demek ki, (iptal ve kapatma) iki ayrı form var ve görevli şahıslar tarafından da ikaz edilmediğimiz için böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Telekom’da binlerce vatandaş kapatma mağduru. (Şişli’de görünen 2000 kişi.) Türkiye genelinde kaç kişi olduğunu tahmin etmek zor değil.
Vatandaşların mağdur olmaması için, köşenizde bu sorunla ilgili olarak bilgilendirirseniz, çok sevinirim.
Teşekkür ederim.
Saygılarımla
Ümit Sezi
Emekli..”
Bu durumdaki öteki vatandaşlarımızın da mağduriyetlerini giderme ve yeni mağduriyetleri önleme adına, arz
olunur...

4-C haklı sitem
Mağdurlara dün de yer vermiştik, feryatlar devam
ediyor...
Bir mesaj şöyle..
“657 4/C Özelleşme mağdurlarından yaklaşık 10 kişi intihar etti, 20’ye yakın arkadaşımız girmiş olduğu sıkıntılardan dolayı kalp krizi geçirip Hakkın rahmetine kavuştu. En sonunda sizin de vurguladığınız gibi Karabük’te bir arkadaşımızın gencecik kızı babasının yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı intihar etti. Hiç mi bu kadar olay, Cem Garipoğlu ile Münevver Karabulut olayı kadar kayda değer bir haber niteliği taşımıyor Allah aşkına. Ben bu olayın üstünden tam 106 gün geçmesine karşı her gün bütün TV kanallarında ’bugün olayın bilmem kaçıncı günü hâlâ Cem Garipoğlu yakalanmadı’diye saatlerce haber yapılıyor. Neden birileri de ’Özelleşmenin üstünden 5 yıl geçti, 6. yılındayız bu insanlardan intihar eden oldu, ekonomik sıkıntılardan dolayı bunalıma girip yuvalar dağıldı, çocukları ailelerinin ekonomik sıkıntılarından dolayı intihar ediyor’diye haber bile geçmezler. Yazık, çok yazık. Türkiye Cumhuriyeti basını, millete bu kadar duyarsız olmamalı bence...”
Doğru söze ne denir?!!

Sinan abi takipte...
Felaket İstanbul’un kapısında!..

İstanbul İl Genel Meclisi 10. dönem üyesi ve Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı CHP’li Metin Kavuk’u dinledim ve dehşet içinde kaldım. Biz bu İstanbul’da yaşayanlar, hani neredeyse ölmüşüz de ağlayanımız yok!.. Deprem, bağıra bağıra geliyor. Sayın Metin Kavuk’un anlattıklarına göre ortadaki bütün tedbirler göstermelik!.. İşte Sayın Kavuk’un çarpıcı sözlerinden bazıları:
 “230 civarındaki okul binasının yerinde gördük tetkik ettik. 35 yıllık mühendislik hayatımda bu kadar üzüldüğümü, bu kadar kahrolduğumü hatırlamıyorum dersem inanın. Bu güçlendirmelerin hepsinden kuşkum var. Bu yapılan güçlendirmelerin ve devam etmekte olan güçlendirmelerin hepsinin mutlak suretle donanımlı ehil bir teknik komisyon tarafından incelenmesini talep ediyorum. Ben 45 tane okulu, yurdu gezdim, iki tane okulda  müteahhidin kontrol elemanına rastladım, ikisi de teknikerdi, diğerlerinde hiç teknik bir eleman yok. Binaların statiğini de bozmuş durumdalar...”

Recep Başkana üzüldüm..!
Geçen dönem Aziz Başkanın yardımcılığını yapan Recep Başkan, tüm Küçükçekmecelilerin sevdiği bir yöneticiydi... Bu dönem görevde yok. Çekmeceli kardeşlerden “Sinan abi, Recep Başkanımızı seviyoruz” diye hâlâ mesajlar alınca neden görev verilmediğini merak ettim..
AK Parti K.Çekmece İlçe Başkanı Temel Karadeniz konuyu “Nöbet değişikliği Sinan bey” diye izah etti.. Temel Başkan “Recep Köse Ak Partilidir. Beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yazarın Diğer Yazıları