Türkistan'dan Kürdistan çıkarma çabası!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Sınır tanımaz alçakların etekleri zil çalıyor, Çin despotlar, Doğu Türkistan’da Türk katliamını şiddetlendirince, Türkiye’nin içini ahtapot gibi saran bu alçakların keyfi yerine geldi!..
Öyle sinsi ki, bu çakallar!..
Suret-i hak yanlısı görünüyorlar, katliamlarından dolayı Çin’i kınar gibi yapıp sanki Uygur Türküne içleri yanıyormuş gibi hal takınıyorlar ama..
Zehirlerini de hemen kusuyorlar!..
“PKK’nın durumu ile” , PKKlılaştırılma çabasındaki taban ile Sincan Türkü arasında benzerlik kuruveriyorlar!..
İşte bu sınır tanımaz alçaklar, Türkiye’nin içindeki Truva atları...  “Türkiye’de Kürtler de, Sincan Türkü gibi baskı altında!..”  diyebiliyorlar ve ekliyorlar..
“Doğu Türkistan halkı ne istiyorsa Kürtler de onu istiyor..”
Ve işte yolu açıp, Çin ile paralellik kurarak Türk devletine verip veriştiriyorlar...
Böyle bir paralellik kurulmasının izahı bellidir ve gerçekle bir ilgisi olmadığı ortadadır... Sincan bölgesine esir edilen Uygur Türkü, bir silahlı eşkıya çetesi mi kurmuş, siyasi partisi mi var, uyuşturucu ile beslenen bütçeye mi sahip, silahlı cellatları kol mu geziyor?!!
Türk devleti, eşkıya yatağı haline gelmiş, belediye kadrolarını ele geçirmiş beldelere baskın yapıp insanları toplu halde kurşuna mı diziyor!?.


PKK çetesi ile kıyas!..
Dikkat ediniz PKK çetesinden bahsediyorum, bu eşkıya çetesine karşı mücadele bile belli kurallar gözetilerek yürütüldüğü için Mehmetçik şehit vermiyor mu? Bu devlet, Çin gibi sorunun üzerinden silindir gibi geçmeyi asla denemiyor... Türkiye, ülkeye dehşeti-şiddeti taşıyan bölücü çeteye karşı hareket halindeyken, meseleyi  “Kürt insanına karşı” gibi gösterme, ülkenin içindeki o alçaklar sürüsünün menfaatleri ile açıklanabilecekleri bir kara propaganda değil mi?!..
Türkiye’nin yönetiminde, siyasetinde, elbette ki olacak, bunca Kürt kökenli insan varken, Sincan’da kuşatma altında, zoraki asimilasyona tabi Türkistanlılarla nasıl oluyor da benzerlik kurulabiliyor!!?
Ama bunu yapıyorlar!..
Büyük bir keyif içerisinde,  “Çin’in Türk katliamının”  tadını çıkarıyorlar!..
Doğu Türkistan üzerinden, Türkiye’de bir Kürdistan yaratabilme hayaliyle!..


Her şeyin başı!..
İşin, dünyanın her yeri için geçerli  “özü”  nedir onu bilelim!..
Bunu da bir Hollywood filmi repliğinden
öğrenelim!..
Meksika’nın ünlü başkaldırıcılarından Panço Villa’nın hayatını yansıtan film de, isyancılar için çarpışan paralı asker şöyle diyordu;
 “Tanrı lanet olası petrolünü Meksika’dan alıp Manhattan’ın (New York) altına  taşısa, Meksika çok huzurlu bir ülke olurdu!..”
Meksika iç savaş halindeydi ve ortalıkta  ABD petrol ağaları dolaşıyordu!.. 19. yüzyıl sonlarından bahsediyoruz...
21. yüzyılda değişen
ne var!!?
Mesela en son Çin, Sincan bölgesinde çıkan olaylara bakalım ve anlamaya çalışalım...
Çin, onlarca yıldır Sincan bölgesini ezer durur.. Yani neresini Doğu Türkistan’ı.. Orada Türkler, onlarca yıldır Çinli’nin zulmü ile inler dururlar ve sesleri hiç duyulmazdı..
Türkiye bile  “duymazdan” gelir,  “aspirin tedavisi”  ile işi geçiştirirdi!.
Doğu Türkistan, Çin’deki Türkler terk
edilmişti!..
Sonra birden  “durum”  anlaşılıverdi!..
O durum, yani Sincan bölgesi, yani Doğu Türkistan zengin yer altı enerji kaynaklarına
sahipti...
O halde?!.
Petrol ağaları buralara nasıl çöreklenir hesap ne?.. Oradaki Saddam değil Çin, süperin süperi,  “asabi”  arkadaşlar, öyle yekten dayılanmaya gelmez..!
Ya ne yapmak lazım!?.
Yumuşak karnını bulacaksın!.. O ne?.. Doğu Türkistan ahalisine yaptığı zulüm... İnsanlara uyguladığı insafsız köleleştirme üslubu, insanlıktan nasipsiz ırkçı saaldırganlık... O halde Sincan ahalisini yandaş yapıp Çin’e karşı ayaklandırmak fena fikir değil..
Amaaa... onlara  “Doğu Türkistan”  denilmesin!.. İçinde  “Türk”  var, durup dururken bir  “Türk işi”  daha yaratmayalım!.. Eee ne yapalım?.. Yeni oluşum  “Uygur”  ismi ile hareket etsin...
O halde bas düğmeye!..
Durum budur arkadaşlar!..
Petrol tarlası keşfedilince, Sincan’da yaşayanların Çin zulmünde olduğu hatırlanıvermiştir!..

Yazarın Diğer Yazıları