Türkiye, nasıl Haçlı toprağı oldu?

A+A-
Arslan BULUT

Tayyip Erdoğan, Patriot füzelerinin,  “Suriye sınırına”  yerleştirilmesine bahane olarak Türkiye’nin  “NATO toprağı”  olduğu gerekçesini gösterdi!
Bilindiği gibi NATO’nun amblemi bir haçtan ibarettir. Aytunç Altındal’a göre NATO’nun dört uçlu haçı, Yeni Ahid’i yazan 4 Evangelisti ve Alşimist-Ökülist gelenekte yer alan 4 temel elementi simgelemektedir. İncil’in Yeni Ahid bölümünü yazanlar havariler değil, ’güzel haber/tebliğ’ anlamına gelen “testamentler” in yazıcıları olan Evangelistlerdir..

 

***

 

Diğer taraftan, bir önceki NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, İstanbul’daki NATO zirvesinde,  “İhtiyaç olan yere güvenlik taşıyan yeni bir NATO kuracağız” demişti. İşte bu çerçevede, son olarak Malatya’ya füze kalkanı sistemi kurdular, Malatya, Diyarbakır ve Gaziantep’e Patriot füzesi konuşlandırıyorlar. İzmir’i de NATO’nun kara ordusu karargahı haline getirdiler.
Ulusal Kanal’da Elif Akçınar’ın  “Neler Oluyor?”  programında konuyu inceledik. Eski CHP milletvekili Berhan Şimşek, Wikipedia’da da yer alan bir dosyadan, NATO’nun diğer üslerini de tek tek okudu.. 
* Afyonkarahisar askeri havaalanı, Türkiye’nin en büyük askeri havaalanıdır. NATO’nun 2. büyük havaalanıdır.  “Ana Jet Bakım Üssü” olarak kullanılmaktadır. Sivil uçuşlara açılması konusundaki çalışmalara NATO’dan izin çıkmamıştır.
* İncirlik Hava Üssü, yönetimi ve denetimi TSK’da olan, NATO’nun önemli bölgesel bir depo üssüdür. Türk Hava Kuvvetleri 10. Ana Jet Üssü ve ABD hava kuvvetleri 39. Ana Jet Üssü burada görev yapmaktadır.
* Çiğli’deki İzmir Hava Üssü, Avrupa’daki ABD Hava Kuvvetleri’ne (USAFE) bağlıdır. 42 uçak ve 300 asker-personel bulunan üste I-HAWK ve Roland füze sistemleri konuşlandırılmıştır. 11 Ağustos 2004’te LANDSOUTHEAST karargâhı Napoli’den İzmir’e taşınmış, 1 Ocak 2006’da da ABD 16. Hava Filosu, Almanya’nın Ramstein hava üssünden alınarak buraya yerleştirilmiştir.
* Şile Üssü: Stinger füzelerinin fırlatılması için uluslararası standartlarda bir atış alanıdır.
* Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı: Irak savaşı sürecinde NATO tarafından getirilen AWACS’lar burada üslenmiştir.
* Balıkesir 9. Hava Jet Üssü: Bu üsde 6 adet  “vault” denilen füze rampası bulunmaktadır.
* Muğla Aksaz Deniz Üssü.
* Ankara-Ahlatlıbel, Amasya-Merzifon, Bartın, Çanakkale, Diyarbakır-Pirinçlik, Eskişehir, İzmir-Bornova, İzmit, Kütahya, Lüleburgaz, Sivas-Şarkışla, İskenderun, Ordu-Perşembe, Rize-Pazar, Erzurum, Van-Pirreşit ve Mardin’de NATO’ya bağlı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezleri. (CAOC6)

 

***

 

Görüldüğü gibi Türkiye’de NATO’nun haçlı bayrağının dikilmediği yer kalmamış durumdadır. Bu yerleşmenin dörtte biri de tarihlerinden anlaşılacağı gibi AKP iktidarı sırasında sağlanmıştır. Tayyip Erdoğan’ın  “NATO toprağı”  değerlendirmesinden hemen sonra, İzmir, NATO’nun kara ordusu karargahı haline getiriliyor!
Niçin? 2003 yılında ABD Başkanı George W. Bush,  “Türkiye bir cephe ülkesidir” dediği için değil mi? Hillary Clinton,  “Suriye meselesini Türkiye’ye verdik” dediği veya İsrail’in güvenliğini sağlamak, hatta 22 İslam ülkesinin bu arada Türkiye’nin de haritasını değiştirmek için değil mi? 

 

“Tayyip Erdoğan’ın 
dedesi de CHP’li idi”
Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tamamını NATO toprağı haline getirirken 1923-1950 yılları arasındaki olayları, yani Atatürk ve İnönü dönemini karalıyor. Kimse demiyor ki, “1923-1950 arasındaki CHP, Türkiye’deki bütün partilerin baba ocağıdır.”
Bu konu sadece Trabzon’daki Kuzey Ekspres gazetesi sahibi, gazeteci dostumuz Hasan Kurt’un  “olta” sına takıldı..
Hasan Kurt’u bütün Türkiye’nin tanımasını isterim. Fatih’in Trabzon’u fethedişini en güzel anlatan odur. Bakın Erdoğan’ın CHP eleştirileri üzerine ne diyor:
 “Bu memlekette 1946 yılına kadar tek bir parti vardı. Devletin partisi.. Adı da CHP.. Başbakanın dedesinin de oy verdiği belki de üye olduğu CHP! Başbakan’ın adı Recep, benim babamın adı İsmet. Büyük dedem Hasan, İsmet Paşa Başbakan olunca, torununa İsmet adını verdi. Yani benim babamın adı İsmet Paşa’dan gelir. Ve işin ilginç yanı babam koyu bir Demokrattı, hayatının hiçbir döneminde CHP’li de olmadı. Başbakanın ismi de Recep ayından falan değil, muhtemelen Recep Peker’den gelmiştir. Hani Hitlerci diye eleştirdikleri Başbakan.. Recep Tayyip Erdoğan’ın babası, Recep adını benim iddiam o ki Recep Peker’den ötürü vermiştir. Yani Başbakan’ın dedesi de benim dedem gibi CHP’li idi!”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları