Türkiyem Tv...

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Elimizde sağlıklı bir veri yok. Kim, hangi televizyonu ne kadar, niçin, ne zaman, kimler ile beraber seyrediyor? Ancak, özgür, bağımsız, hesapsız-kitapsız yayın yapan bir televizyon ihtiyacında mutabıkız. Türkiye'mizin bu günkü koşullarında pahalı iştir televizyon yayıncılığı. Arkanızda büyük bir holding, hükümet ya da cemaat desteği yok ise işiniz zordur. Sonuçta televizyonların yegane geliri reklam olduğu için sırtınızı bir yerlere dayamak zorundasınız. Meslek hayatımda acı olduğu kadar ibret dolu televizyon maceralarım oldu. Kimilerinden inançlarımız ve duruşumuz için kovulurken bazılarının da en yakınımızı toprağa verir gibi kapatılmasına tanık olduk.

***

Memleketin içinde bulunduğu koşullarda muhalif olmanın ağır bedelleri var. Tanrı'nın cennetin en güzel yerinde istirahate aldığı Mehmet Gül ile farklı projelerimiz vardı. Olmadı... O'nu zamansız aldı Rabbim elimizden. Kim bilir günün birinde yanına vardığımızda yarım kalan ideallerimiz üzerine bizlerden hesap soracaktır.

Evet bu konuda duygusalız. Hislerimiz bir televizyon kanalını açıp, işletememenin, dahası ülkemizde en çok seyredilebilen hale getiremeyişin ezikliğini yaşıyor. Neden, Niçin, Nasıl sorularının kifayetsiz cevaplarını aramak yerine "adam olmayız" teslimiyetçiliğinin kolayına kaçıp kurtulmak gibi kestirme yolları tercih etme yüzünden bir santim ileri gidemiyoruz zaten. Varsa yoksa vesayet! Biraz sorgulayan, az da yorumlayanlar için boyunlara asılan "hain" yaftası yüzünden yeni ve kararlı girişimci bulamamanın sıkıntısını yaşıyoruz. Utanma, arlanmanın olmadığı yerde çamur atma prim yaptığından yazarlar ispiyon edilerek içeri tıkılmaya kalkışılıyor. İmzasız ihbar mektuplarının hangi eller ile nerelerle pazarlık yapılıp işleme konulduğunu bilmiyor değiliz! Günü geldiğinde hesabını sormaktan elbette geri durmayacağız! Ancak Türk Milliyetçilerinin sesini duyurmak, fikirlerini, projelerini geniş halk kitlelerine ulaştırmak için bir televizyona olan ihtiyacımızı kimse inkar edemez! Nitekim nadir bulunacak bir platforma kavuştuk.

Dört ayı geçkin süredir keyifle, azimle görev aldığım "Türkiyem Tv"de kısa sürede çok ciddi mesafeler kat ettik. Kuruluş merkezi Malatya olan televizyonu başkent Ankara ile bütünleştirip holdinglerin, hükümetin beslediği kanalları sollayıp geçtik.

Konu ve konuklarımızla ele aldığımız Türkiye gerçeklerini yansıtmaya kimseler cesaret edemediği için Türk seyircisinin tercihi haline gelmenin onurunu yaşıyoruz. Elbette eksiklerimiz var. Sizlerin desteği ve önerileri ile gidermeye ve geliştirmeye gayret edeceğiz.

Türkiye'nin dört bir yanından, dünyanın en ücra köşelerinden Türkiyem Tv'yi izleyenlerden teklif ve önerilerini bekliyoruz. Eleştirin elbette programlarda neler görmek istediğinizi yazın bize. Televizyonculukta her şeyin para olmadığını kanıtlayacağız ve sizlerin desteği ile Türkiye'nin en çok seyredilen kanalı olma yolunda ciddi adımlar atacağız!

Önerilerinizi bekliyorum...

  • Yorumlar 39
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları