Türkiye'nin kayıp yılları

A+A-
Ahmet GÜRSOY

                Trump denilen adamın nasıl ve neden kazandığı değil önemli olan. Hatta kaç karısının olduğu da umurumda değil. Hele aile yaşantısı beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

Beni ilgilendiren köklü sorunlar var.

1- Türk uçakları neden Suriye'de uçamıyor?

2- MHP milletvekillerinin odasına kimler niçin gizli kamera yerleştiriyor?

3- Bahçeli, başkanlığı onaylayacak da Türkiye ne kazanacak?

1- Suriye'de uçamıyoruz...

Neden?

Çünkü Türkiye'yi yönetenler, bir ileri iki geri dış politikada uzmanlaştılar da ondan. Kendilerinde istikrar yok. Düzen yok. Sistemli çalışma ve belirgin bir dış politika stratejisi yok.

Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan iki ay kadar evvel, gelişmelerden hiç bir sonuç çıkarmamış intibaı yaratan o meşhur "Eseed!" nutkunu atarak, Esed'siz bir Suriye özlemini yüksek perdeden dillendirince haliyle Esad da "uçaklarınız girerse vururuz" dedi.

Buna Rusya-Suriye birlikteliğini de eklerseniz, arkadaşlar başa dönmüş oldular.

Şimdi söylenen şu: "Uçaklarımız ani çıkacak olaylara karşı görevlendirilmiş ve yerde bekler durumdadır." Allah Allah... Mecbur yerde bekleyecek. Havada bekleyecek değil ya.

Önemli olan neden uçamadığımızdır. Fırat Kalkanı'nın akıbetidir. Türkiye'nin millî çıkarlarının ne olacağıdır.

Buyurun, cevabınız?

Ben söyleyeyim: Belirsizlik!

2- MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın odasında tavana yerleştirildikten sonra sökülmüş gizli kamera düzeneği bulunmuş. Bu durum karşısında AKP Grup Başkanvekili eski ülkücülerden olduğu söylenen Naci Bostancı olayı duyunca "vahim..." demiş.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın da "iddialar çok önemli çok ciddi.." tespitinde bulunmuş.

Sıfıra sıfır elde var sıfır...

Al sana Türkiye ve AKP'nin yönettiği sözüm ona "15 yıllık istikrar yönetiminin" müthiş sonuçlarından biri...

Bu durum aynı zamanda "vesayetsiz (!) Yeni Türkiye'nin" Meclis manzarasıdır...

3- Bahçeli başkanlık sistemini getirince Türkiye bundan ne kazanacak?

İstikrar mı?

E, kardeşim 15 yıldır iktidarda zaten "istikrar, istikrar" diyenler var. Kazandırdı mı bize istikrar? Tam tersine Türkiye'ye AKP ile birlikte gelen istikrardan başımıza gelmeyen kalmadı.

Aha Suriye'de gene uçaklarımız uçmuyor.

Gene Ege adalarını kayıp ettik.

Benin bildiğim bu AKP istikrar döneminin yaptığı tek faydalı şey İstanbul Boğazı'na birkaç köprüdür. O kadar.

Efendim Başkanlık istikrar getirecekmiş..

E, biz de onu söylüyoruz ya kardeşim. İstikrar kaç yıldır zaten buradaydı. Daha nesi gelecek? Sanki 15 yıldır Türkiye'yi tek başına bunlar yönetmiyor da başkaları yönetiyormuş gibi gene istikrarsızlıktan şikâyet etmiyorlar mı gel de şaşma.

Bırakın istikrarı. Kardeşim siz kaç yıldır yaptıklarınıza ve Türkiye'ye verdiğiniz zararın faturasına hiç bakmıyor musunuz?

Dış politikanızda ülkenin kayıplarını kimse karşılayamaz. Musul'u, Kerkük'ü kayıp ettik. Sayenizde Misakı Millî tarihe gömüldü. Kıbrıs'tan haberiniz yok.

Bahçeli Bey, sizi başkan yapıca ülkenin kazanacağı iki köprü daha olabilir belki. Yıktıklarınızın haddi hesabı yok. Bahçeli onları geri getiremeyeceği gibi niyetinin olduğu da şüpheli.

Bütün KİT kurumlarını yok pahasına sattınız. Hukuk düzeninin altını üstüne getirdiniz. Lozan kazanımlarını azınlıklara hibe ettiniz. Mütekabiliyet aklınızdan bile geçmedi. Binlerce hektar ülke toprağını sattınız. Madenleri yabancıya devrettiniz... Türkiye'nin kırmızı çizgisi kalmadı... Halen daha istikrardan mı söz ediyorsunuz. Ve halen daha Atatürk kötü? Bütün kazanımları yok etmenize rağmen Lozan hezimet?

Bahçeli'nin istikrarı kendisinin olsun.  Ben büyük Türkiye'yi istiyorum. 

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları