Türkiye'yi teslim almaya geldiler!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Manzaraları gördünüz...
PKK öncüleri muzaffer askerler olarak, güllerle karşılandı!..
Türkiye’nin hali, 15 Mayıs 1915 günleridir...
PKK işgali zaten çoktan başlamıştı!.. Sahiller, araziler, Doğu-Güneydoğu belediyeleri derken...
Hapisten çıkarıp TBMM’ye gönderdiği militanlar..
Türk Milletine bu durumlar  “hazmettirildi” ve..!
Sıra asker çıkarmaya geldi!..
Apo, bunu da becerdi!..
Buyurun afiyet olsun!..
Kim ne derse desin, olan bitenin izahı bu!..  “Gelenler” hiç öyle  “açılım”  çağrısından istifade için gelen  “pişman olmuşlar” falan değil.. Özel olarak seçilmiş PKK öncü birliğidir gelenler..
Apo’nun  “özerk bölgesi”nin erleri olarak geliyorlar. Ellerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetenlere verilmek üzere yazılmış memorandumlarla geldiler..
Kağıt üzerinde T.C. kuruluşu olan belediyelerin hazırladığı tören ve düzenlemelerle karşılandılar, devlet bu belediyelere  “Ne yapıyorsunuz?!”  diye bile sormadı!..
Bugüne kadar PKK Türkiye’de,  “maskeli”  uzantıları ile at oynatıyordu!.. Sivil toplum, hukukçu, belediyeci ve politikacı, gazeteci vs.. gibi maskeleri ile PKK’lılar Türkiye’yi delmişlerdi.. Şimdi direkt Kandil’den, birinci el temsilci ile çıkarma yaptılar!..
Hale bakın!..
PKK gövde gösterisi yapıyor... Hem de Ankara’da kongrede sergiledikleri yanlarına kâr kalmış olarak!.. DTP kongresinde Ankara’yı basanların yakalanması bir yana, arandıkları konusunda bile bir habere rastladınız mı?!. Malum “hazmettire hazmettire” budur işte...
Şimdi olan...
Eşkıyadan öncü geliyor, TBMM mensupları güllerle karşılıyor.. Gelişleri büyük bir gövde gösterisine çevriliyor.. Çünkü bu da Kandil’den gelen bir talimat...
Bu vesile ile Apo mitingi yapılıyor...
Ardından, militanlara Meclis’te boy göstermeleri için TBMM dokunulmazlığı, imkanları sunuluyor..
Sonra da bu tahriklere bir de ad koyuyorlar; “Barış arayışı” diyerek dalgalarını geçiyorlar!..

 

Olacağına bak!..
Gül  “Bu durumu” soranlara gülerek,  “iyi oldu” dedikten sonra!..
Apo yapacağını yapacaktır!..
Güya  “Apo ile görüşmeyiz” diye bağlama yapıyorlar, bal gibi bu işi Apo idare ediyor!..
Görüşmediklerini söyledikleri Apo’nun temsilcileri, sınırdan girip ilerleyerek Ankara’ya gelecekler.. TBMM’de boy gösterecekler.. Kandil’den gelenler, rahatça Meclis çatısı altına gelecekler, bunlara Meclis’te de o malum kadro, muzaffer komutan edası ile karşılama yapacaklar..
Bundan sonra olacaklar!?..
Kandil’den gelenleri şu malum TV’lerde göreceğiz, gerine gerine Türkiye’nin kendilerine verilmesini Türk halkına dayatacaklar.. Medya leşkerleri, bunları eteklemek için ellerinden geleni yapacak!..
Ne oluyor?!. Ne olacak, büyük bir  “uyum içerisinde”  açılıyoruz. Yüksek yüksek tepelerden, olan biten keyifle seyrediliyor.. Bu ülkenin genelkurmay başkanı da  “dağdan insinler”  demiyor muydu?.. Buyrun iniyorlar.. İne ine Meclis’e, Milletin tepesine kadar iniyorlar!..
PKK’lıların gelişleri, bir pişmanlık sonucu teslimiyet olmanın ötesinde bir durum olduğu için DTP, organizasyonun bir parçası!.. DTP’lilerin işi belli.. Türk Milletine,  “teslim alma şartlarını” tebliğ etmek.. İşte  “gelenlerle”  ilgili olmasını istediklerini şöyle dayatıyorlar,  “Türkiye 1999’da barış elçilerini (!) cezaevine atarak, yakalanan fırsatı elinin tersiyle itti. 10 yıl sonra Türkiye yeniden önemli bir fırsat yakalamış durumdadır.(!) Türkiye’nin 1999’daki gibi bir hataya yeniden düşmemesi gerekir. Beklentimiz, umudumuz ve temennimiz bu noktadadır. Kürtlerin (!) bu barışçıl tavrının, onurlu girişiminin ve demokratik siyasete olan inancının hükümet tarafından çok iyi görülmesi ve aynı samimiyette yaklaşılması gerekir. Bu nedenle barış elçilerine gösterilecek yaklaşım, aynı zamanda devletin ve hükümetin çözüm sürecine yaklaşımını ve bu konudaki samimiyetini de ortaya koyacaktır. Bu tarihî nitelikteki adımın doğru okunması ve iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.”
Bu sözler  “tehdit” doludur..
Bir  “Yoksa”  denmemiştir ama!..
Yoksa ne olur!!?
Türkiye’ye asker çıkaran PKK, zaten  “uzantıları” ile  “kan dökeriz” diye tehdit edip duruyor..
Apo da, İmralı’da bir mahkum olarak  “dökülecek kan” dan rahatça söz ettikten sonra!..
Bakın bir TBMM Mebusu olan Osman Özçelik neler demiş.. DTP Mardin İl Örgütü tarafından düzenlenen yemekte konuşuyor;  “Sorunun çözümünde hükümet, Abdullah Öcalan ve PKK ile görüşmeli, Öcalan’ın tek kelimesiyle binlerce kişi ’ölmeye’hazır.”  Daha söylenecek ne var!?.

Yazarın Diğer Yazıları