Türkmenleri Ruslara ve Esad'a bırakanlar

A+A-
Ahmet GÜRSOY

Evet, Türkmen askerler kadar siviller de vuruluyor. Köyler bombalanıyor. Kimse tek kelime açıklama yapmasa bile bunun böyle olduğunu kaçan insanlardan anlıyoruz...

Türkmenler, üstünde yaşadıkları topraklarından da sürülüyor. Ne yazık ki bu da gerçek. Ve biz bu duruma üzülüyoruz. Yenilgiyi, acıyı millî duyarlıklarımızdan dolayı içimizde hissediyoruz. Ancak ortada fiili bir durum daha var ve bu fiili durum, mevcut durumun faili oluyor.

İşin en acı tarafı nedir biliyor musunuz? Türkiye'dekiler, Türkmenleri kendi amaçları için kullanıyor. Türkmenleri kendi çıkarları için kullananlar, asıl gerçekliği gizledikleri için hepimizi kendi meselelerinin ortağı haline getirmeye çalışıyor. Onlar amaçlarına ulaşmak için millî duygularımızı ele geçirme peşindeler...

                Önceki gün de söylediğim gibi Türkiye'yi yönetenler, Türkmenleri uluslararası alanda zaten terörist durumuna düşürdüler. "Türkmenlere silah gönderdik" deyip kameralar karşısında yemin billah etmenin manası nedir? "Onları biz silahlandırıp kendi hükümetlerini yıkmaları için örgütledik" demenin Türkçesidir.

Dünkü Yeniçağ'da aynı meseleyi Yurt Partisi Genel Başkanı Sayın Saadettin Tantan da dile getirdi. Davutoğlu'nun o konuşmalarına dikkat çekti. Tuğrul Türkeş'in de tam bir antitez olarak "Vallahi de, billahi de Türkmenlere silah gitmedi" demecini de hatırlattı.

Ortada açık bir çelişki var.

Bu durumda sormamız gerekiyor: Türkmenleri kendi öz çıkar ve amaçları dışında Amerika'nın çıkar ve hedefleri için kim örgütledi?

Davutoğlu yemin billah ederek, "Türkmenlere gönderdik" dediği silahları ne amaçla gönderdi?

                Soruyu biraz daha anlamlı olması bakımından bir de şöyle soralım: Türkmenler hangi amaç için savaşıyor?

Bu savaşı kazandıkları takdirde hangi millî, onursal ve yüce amaca ulaşmış olacaklar?

Ayrı devlet mi kuracaklar?

Ayrı özerk bir coğrafi alan mı oluşturacaklar?

Büyük Türkmenistan mı gerçekleştirecekler?

Yoksa sadece Türkiye'nin yanında yer almış ve Esad'ın devrilmesini sağlayanlardan herhangi biri mi olacaklar?

Tüm mesele Esad yönetimini devirdikten sonra bir köşeye çekilip oturmak mı?

Esad sonrası Suriye'nin nesi olacak Türkmenler?

Belli değil...

Mesele sadece Esad iktidarını devirmekse, bu doğrudan "Büyük Ortadoğu Projesi" çıkarlarına yani Amerika, İsrail çıkarlarına hizmet etmektir.

Başka izahı yok...

Türkmenler millî dava ortaya koymuş da bizim haberimiz yoksa o başka. Eğer bir millî davaları var ve onun uğruna çarpışıyorlarsa ne yaptıklarını bilmemiz ve hep birlikte desteklememiz bir Türklük ve vicdan borcudur.

                Tekrar ediyorum.

                Evet, Türkmen Dağı bombalanıyor, Türkmenler ister kullanılmış olsun ister kullanılmasın katlediliyor ve elbette üzülüyoruz.

                Nihayetinde yanan yer bizimdir.

Ocak bizimdir.

İnsan bizimdir.

Lakin koca Suriye sınırını PYD'ye teslim edip, bir tek Türkmen gücünü buraya kanalize etmeyip, Türkmen Dağı'nda Esad güçleri ve Ruslarla baş başa bırakanlar, katledilen Türkmenlerin hesabını vermelidir. Yıkılan Türkmen köylerinin hangi amaç için bu hale getirildiğini bize anlatsınlar...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları