'Türk’ün Genetik Tarihi...'

A+A-
Mevlüt Uluğtekin YILMAZ

Son yıllarda Türkiye ve Türklük düşmanları ‘Türklük’ üzerinden psikolojik saldırılarda bulunuyorlar. Türk milletini ’etkisizleştirmek’adına; güne, çağa uygun (postmodern) bir ırkçılık peşindeler. Özellikle ‘Türkiye’de Türk yoktur’ sözü günümüzün sözde aydınlarınca yayılmaya çalışılıyor. Aslında bu saçmalık Türkiye dışından gelen ’talimatla ‘Türkiyeli medya papağanlarının diline düştü... Bu gerçeği, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Nurullah Aydın, bana gönderdiği -daha önce bir yazımda değerlendirdiğim- “Türklük Neden Tartışılıyor” başlıklı yazısında şöyle belirtiyor:
“2007 yılının başında ABD derin devletiyle bağlantılı düşünce kuruluşları, uzun süreli bir hazırlıktan sonra Türkiye’de basın üzerinden ‘Türk diye bir ırk yoktur’ kampanyası başlattı! 
The Wall Street Journal gazetesinin 28 Kasım 2006 tarihli sayısında, Huge Pope, Batı’nın stratejik bakışını şöyle sergiliyordu: ” Roma İmparatorluğu, ‘Anadolu’ ve ‘Küçük Asya’ adlarıyla da bilinen, bugünkü Türkiye’yi içine alıyordu. 70 milyon nüfuslu modern Türkiye isim ve dil açısından Türk olabilir ancak genetik açıdan o kadar safkan değil. “ (...) ” İşte bu düşünceyi sözde bilimsel verilerle desteklemek için önce Boğaziçi Üniversitesi’nde bir anket yaptırıldı. Newsweek dergisinin 28 Kasım 2006 tarihli sayısında Owen Matthews bu araştırmayı yazısında kullandı ve Türkiye’de Türk oranını yüzde 20 olarak gösterdi! Halbuki bu iddiaların tamamı uydurmaydı! Fakat bu uydurmalarla birlikte, önce Niyazi Öktem, sonra Özdemir İnce, Ertuğrul Özkök ve İsmet Berkan, ‘Türk diye bir ırkın olmadığını’ iddia eden yazılar yazdılar! Huge Pope’un iddiasını tekrar ettiler. Son olarak da benzer iddiaları, ABD’de Kaliforniya Üniversitesi’nde yetiştirilmiş İTÜ’lü Timuçin Binder, Sabah gazetesinde gündeme getirdi. Oysa; Türkiye’de Türk oranı asgari yüzde 87’dir “
Nasıl, tezgâhı fark ettiniz mi? Tüm bunlar psikolojik savaş saldırıları...
İşte bu haince saldırılara, Türk’ün has evlatlarından bilim dünyasının değer verdiği, seçkin Genetik Uzmanımız Yrd. Doç. Dr. Osman Çataloluk “Türk’ün Genetik Tarihi” adlı eseriyle en etkili yanıtı veriyor. Kitapta yer alan 446 bilimsel verinin tamamı yabancı kaynaklardan oluşuyor. Bu eserle Anadolu’da Türk geninin ne kadar baskın olduğunu bilimin ışığında öğreniyoruz. Togan Yayınları’ndan çıkan bu harika kitabı tüm seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.
Söz Türklükten açılmışken sizlere “Türkçü Dergi”yi tanıtmak istiyorum. Bu dergi, yaşadığımız zamanda ötelenmek istenen Türk adının-Türklüğün ‘ne olduğunu’ anlatıyor. Bu dergi, Türk’ün sinsi düşmanlarını deşifre ediyor. Bu dergi, aklımızı, ruhumuzu, bilgilerimizi yenilemekle kalmıyor; yeni şeyler de söylüyor... Sevgili okurlarım; ‘Ben Türk milletinin bir evladıyım’diyen herkesin bu dergiyle buluşmasını öneriyorum. Özellikle “Hangi Hrant?” kapağıyla çıkan 5. sayıdaki, Bakü Devlet Üniversitesi’nden Eşref Elatlı’nın yazısı ile Kaan Bahadır’ın “Dersim Üzerinden Tarih Yazmak” yazısı kesinlikle okunmalı. Derginin her sayısı dopdolu. Her sayıda bir ‘bildiri’ metni var. Bu dergi ile beni buluşturduğu için dergi yazarlarından sevgili Adnan Er ve sevgili Didem Önder’e teşekkür ediyorum. 
Türkçü Dergi’mize 544 334 79 93 numaralı telefondan veya şu adreslerden ulaşabilirsiniz: turkcudergi @hotmail.com, www.turkcudergi.com  facebook/Turkundergisi. Türkçü Dergi’ye uzun ömürler diliyorum.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları