Türkyılmaz: "Mudanya'yı yatırımla taçlandıracağız"

Türkyılmaz: "Mudanya'yı yatırımla taçlandıracağız"
Bursa'nın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 5 yıllık hedeflerini anlatarak, belediye yönetimini yatırım temasıyla taçlandırmak üzere yola çıktıklarını söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya'da yaptıkları hizmetleri YENİÇAĞ gazetesine anlattı. 
Mudanya'nın 5 yılını şekillendirecek projeleri "sosyal belediyecilik", "eğitimde fırsat eşitliği", "kimlikli turizm" ve "yerel kalkınma" başlıkları altında anlatan Hayri Türkyılmaz, "Mudanya artık mutlu bir dünya" dedi. Hesap verebilen, kaynaklarını etkin kullanan, tertemiz bir yönetim anlayışıyla, adil, tarafsız, bir Mudanya'da olmanın gururunu yaşadığını belirten Başkan Türkyılmaz, üreten, ürettiğini halkıyla paylaşan etkin belediye yönetimini, 5 yıllık "yatırım" temasıyla taçlandırmak üzere yola çıktıklarını söyledi. 

Seçim öncesi sözünü verdikleri Güzelyalı Atatürk Parkı'nın 2. Etap çalışmalarının başladığına dikkat çeken Başkan Hayri Türkyılmaz "Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar sonrasında Güzelyalı Atatürk Parkı yepyeni bir görünüme kavuşacak" diye konuştu. 

Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi projesi hakkında bilgi veren Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz, yaşam merkezinin 7 bin metrekarelik 1. Etap inşaat ihalesinin tamamlandığını aktardı. Canlı yayınla açılan ihaleye 12 milyon 280 bin TL veren TEKA Temel Mühendislik'in kazandığını belirten Hayri Türkyılmaz, bu projede 25 dükkân, konser etkinlikleri, oyun alanları ve birçok sosyal donatının olacağını açıkladı.

HALK KART- SAĞLIK KART 

Başkan Türkyılmaz, "Sosyal belediyecilik" temasıyla hayata geçireceklerini projelerle, yaşama yeni bir pencere açacaklarını vurguladı. Zeytin Dalı Projesi kapsamındaki 3 bin kayıtlı ailenin temel ihtiyaçlarını kendi önceliklerine göre alabilmesi için Halk Kart- Sağlık Kart uygulamasını başlatacaklarını belirten Türkyılmaz, "Dar gelirli aileler, hesaplarına yatırılan destek bedelini diledikleri yerde kullanabilecek. İstedikleri sağlık hizmetlerinden daha düşük ücretle faydalanabilecek" dedi. 

ALTIN YILLAR YAŞAM KÖYÜ

Emekli ve yaşlılar için Altın Yıllar Yaşam Köyü'nü hayata geçireceklerini duyuran Hayri Türkyılmaz, Yaşam Köyü sakinlerinin 7/24 doktor ve hemşire gözetiminde olacağı, her türlü aktivitelerin yapabileceği salonların bulunduğu, el becerilerini sergileyebilecekleri, aileleriyle vakit geçirebilecekleri piknik ve ortak yaşam alanlarında sosyalleşebileceği, hobi bahçelerinde bizzat yetiştirdikleri meyve ve sebzeleri yiyebileceklerini vurguladı.

ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİ BULUŞACAK

Tarımsal üretim ile kırsalın yeniden canlandırılması adına önemli bir projeyi daha yatırım planlamasına alan Mudanya Belediyesi, Hasköy Mahallesi'ndeki 11 bin metrekare alanı, fuar merkezi olarak projelendirdi. Özellikle tarım ve hayvancılığı destekleyecek, üreticinin ürünlerinin tüketiciyle buluşabilmesini sağlayacak olan Hasköy Fuar ve Kongre Merkezi'nin projesi, Mudanya Belediyesi'nin teknik personeli tarafından hazırlandı. 
Yeni yatırım döneminde üretimde süreklilik, istihdamın ve gelirin arttırılmasını sağlayacak destek programı oluşturduklarını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Hasköy mahallemizde 5 bin metrekare alanda kuracağımız soğuk hava deposu ile üreticinin emeği değer kazanacak. Üreticilerimizin büyük emeklerle ürettiği ürünlere, serbest piyasa şartlarının olumsuz yansımaları, soğuk hava deposunun kullanımı sayesinde kontrol edilebilir hale gelecek. Yılın 12 ayı üretim yapan üreticimiz, soğuk hava deposunu kullanabilecek. Böylelikle tarladan çıkan ürünler, satış aşamasına kadar tazeliğini ve değerini muhafaza edebilecek" diye konuştu.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.