TÜSAYDER güven tazeledi

TÜSAYDER güven tazeledi
Türkiye Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) 4.Olağan Genel Kurulu İstanbul'da gerçekleştirildi.

Dernek üyeleri, seçkin davetliler ve basın mensuplarının katılımıyla yapılan 4.Genel Kurul toplantısında "Divan Heyeti"nin belirlenmesinin ardından, Şehitlere Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Faaliyet Raporları sunumlarından sonra oy çokluğu ile yeniden Gürkan Hüryılmaz Tüsayder Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Seçim sonuçlarıyla güven tazeleyen Başkan Hüryılmaz teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

"Satınalma mesleğine gönül verdik bu nedenle tek amacımız, Satınalma mesleğinin Türkiye'de ve uluslararası alanda gelişmesi, satınalmacılarımızın geliştirilmesidir."

Ülkemizin, özellikle satınalma yöneticilerinin en önemli ihtiyaçlarından, nitelikli veri üretebilmek ve bize hizmet edebilen doğru veriye ulaşmak, ölçmek ve ölçüleni yönetebilmek konusuna eğileceğiz. Bundan sonraki süreçte TÜSAYDER olarak, Satınalma tarafından bu ihtiyacın ortadan kaldırılmasına odaklanacağız. Konunun uzmanı ve muhatabı olan bizler tarafından hazırlanacak aylık emtia fiyat endeksleri, emtia analizleri, fiyat artış oranları, ekonomik sektör araştırmaları,  PMI gibi konularda nitelikli bilgi sunan kurum statüsünde olmak 2017 yılı için en büyük hedefimiz. Bu nedenle TUSAYPMI, TUSAYLOOK, TUSAYBOOK, TUSAYPOOL, TUSAYCERT, TUSAYFIX, TUSAYDATA, TUSAYADVISOR gibi yazılı ve hayatımızda kolaylıkla kullanabileceğimiz bilgileri ekonomik dünyası ile periyodik olarak paylaşacağız.

 "Yerli Yerinde Satınalma" yapıp ekonomiye katkıda bulunacağız. Sektörel ve bölgesel alanlarda gelişim göstereceğiz. Satınalma bölümünü şirket organizasyon şemalarında üst seviyelere getirmek, Satınalma profesyonellerinin haklarını korumak ve bilirkişi görevini üstlenmek, Satınalma için CVBank oluşturarak şirketlerin insan kaynaklarına Satınalma profesyonelleri önermek odaklanacağımız diğer önemli konularımızdan.

 IFPSM (International Federation of Purchasingand Supply Management) üyeliğimizle, uluslararası satınalma bağlantılarımız ile ilişkiler kurarak, Türkiye'deki satınalmacılara maliyet düşüren modeller sunmak, bu platformda Türkiye'yi ve Türkiye'nin gücünü temsil etmek de bu yılın hedefleri kapsamında olacak."

Genel kurul sonucunda ortaya çıkan TÜSAYDER 2017 yılı yönetim kurulunda görev alanlar şöyle:

Başkan GÜRKAN HÜRYILMAZ, Başkan Yardımcısı MURAT ALTUN, Başkan Yardımcısı SUAT GERİŞ, Genel Sekreter SELDA YÜKSEKBAŞ, Genel Sekreter Yrd. BORAN ALPASLAN, Sayman MERİÇ BAYKAL, Sayman Yrd. ABRURRAHMAN YILDIRIM, Yönetim kurulu üyesi BİROL KANBİR, Yönetim kurulu üyesi HAKAN CİHANOĞLU, Yönetim kurulu üyesi KEREM ATAMAN, Yönetim kurulu üyesi NİLGÜN KAZANCI NURİK, Yönetim kurulu üyesi KORHAN DEMİRCİ, Yönetim kurulu üyesi CAN DUYGULUER, Denetleme kurulu bşk METEHAN DEMİRCAN, Disiplin kurulu bşk LEVENT ESEN

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş