Tüy dikmek diye buna derler...

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Yanılmak, kandırılmak, çok safmışız demek moda oldu ya.. İtiraf ediyorum ben de yanıldım. Canım memleketimde en çok futbol antrenörü ve doktor var sanıyordum. Oysa metrekareye 3-5 tarihçi düşüyormuş. Tarih ile yüzleşme adına ağzı olan konuşuyor.. Ne tesadüfdür ki söz konusu tarihçilerin zihniyeti “Mütareke İstanbul’u” nun sınırlarını aşamadı. Eline, yüreğine sağlık Selcan Taşçı’nın.. Mütareke İstanbul’u başlıklı yazısı tarihe düşen ibret notu oldu.
On yıl öncesine kadar bütün televizyonların Ermeni meselesinde kaynak ve bilirkişi görüp ekrana çıkarmak için takla attığı Türk Tarih Kurumu eski başkanı ve MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu bir tek Yeniçağ’ın manşetinde ve Bengütürk televizyonundaydı. Tehcire uğrayanların tek tek isimleriyle hangi ülkeye gidip nerede ikamet ettiğini, kaçının geri dönüp mübadelede ayrıldığını, üstelik Amerikan ve İngiliz belgeleriyle ortaya koyan Halaçoğlu’nun Tarih Kurumu Başkanlığı görevinden niçin alındığı da ortaya çıkmış oldu.
Rus ve KGB arşivlerini tarayarak yüz yılın yalanını dünyanın yüzüne çarpan Mehmet Perinçek’in Silivri’ye tıkılışı sebebi de meydanda. Aralarında merhum Rauf  Denktaş ve güzeller güzeli rahmetli Mehmet Gül’ün bulunduğu Talat Paşa Komitesi üyelerinin Amerikan tertibi ile uğratıldığı itibar infazı da unutulmasın.
Takke düştü kel göründü.. Halaçoğlu’nun, Türkiye’de yaklaşık 600 bin kripto Ermeni olduğunu belgeleyip listeyi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e verdiği halde  “Bende bulunmasın” cevabının derinliğine bakalım kimler anlam yükleyebilecek? Bu konudaki çalışmaları yüzünden uluslar arası bir tertip ile öldürülen Hirant Dink cinayetinin karanlıkta kalmasının sebepleri bile henüz aydınlanmış değil.
İnsani adım adına taviz üzerine taviz.. Tehcire uğrayanların torunlarına vatandaşlık verilecekmiş.. Yakışır.. “Yetmez ama eveeet” nidalarıyla “toplu vaftiz törenlerinde” bir birinden ilginç kimliklerin aslına dönüş fotoğrafları yayınlanınca hiç şaşırmayacağız. Cari açığın yüzde 15’ini yalnız başına kapatan  “önünde yatılası” kişilerle, hayırseverlerin bol bulunduğu memlekette, kutulardan, kasalardan, konutlardan çıkan paralarla dünyadaki bütün Taşnakları bağrımıza basacak zenginliğe sahibiz. Ezber bozduk ne de olsa.. Davos’taki ünlü  “van münit” kurgusundan sonra, her haliyle Amerikan tercümesi olduğu belli olan Erdoğan’ın dokuz ayrı dildeki açıklamasıyla beraber  “Dünya lideri” ni Çankaya’ya taşıyıp bütün sorunların üzerine tüy dikeriz olur biter..

Açık oturuma davet
Pazartesi günü Ankara’da Türkiye Barolar Birliği salonunda saat 17.00 de “Tarihin Vicdanını Sızlatan Ermeni Soykırımı Yalanı” konulu panel düzenleniyor. Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından organize edilen toplantıyı Canan Arıtman yönetecek. Emekli Büyükelçi Onur Öymen, Azerbaycan Milletvekili Sabir Rüstemhanlı, Avrasya İncelemeleri Merkezi Başkanı Alev Kılıç ve Mehmet Perinçek soykırımı yalanlarını belgeleriyle ortaya koyacak. Tüm Ankaralılar davetlidir.

NOT: Mamak’taki görüş işkencesi sona erdi. Ziyarete yeniden gidebileceğimiz müjdesini Müyesser Yıldız verdi. Yanlış hesap Bağdat’tan olmasa da yasalardan geri döndü. Bugün saat 21.00’de Ulusal Kanal’da Nihat Genç ile beraber Veryansın edeceğiz. Unutulan Balyoz Davası yanında, Sessiz Çığlıkların sesi olmaya devam ederken, Ermeni yalanları ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini konuşacağız. Soru ve tekliflerinizi e-posta adresime bekliyorum.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları