Twitter'da müjde herkes yazdıklarını inkar edebilecek. Yiğidin kalesi inkardır

Twitter'da müjde herkes yazdıklarını inkar edebilecek. Yiğidin kalesi inkardır
Twitter’ın yeni bir özelliği daha test ettiği ortaya çıktı. Popüler sosyal medya ağı Twitter’ın tweet gönderildikten sonra bir süreliğine kullanıcıya undo yani geri al seçeneği sunmayı planladığı tespit edildi.

NTV’de yer alan habere göre, milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter yeni bir özelliği test ediyor. Twitter, paylaşımdan sonra geri al (undo) imkanı getiriyor.

Birçok platformda yeni özellikleri tespit eden Jane Manchun Wong tarafından fark edilen özelliğin ne zaman yayına sokulacağı bilinmiyor.

Yazılımcı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan gönderide Twitter’ın paylaşım tuşuna bastıktan sonra birkaç saniyeliğine içeriği beklemeye alınacağı belirtildi.

Bu süre içerisinde paylaşımda bir hata fark ederseniz yeni özellikle gelen kısımla gerekli tuşa basarak gerekli düzeltmeleri yapabiliyorsunuz. Böylece tweeti silip, tekrar paylaşmak zorunluluğundan kurtulma imkânı sunuyor.

Eğer geri almak için belirlenen sürede hiçbir şey yapmazsanız tweetiniz atılmış oluyor.

Twitter'ın bu özelliği ne zaman yayına alacağı belli değil. Ancak Twitter kullanıcılarının uzun süredir beklendiği özellik ise tweet üzerinde düzeltme yapmak.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş