Üç Hilal- Altı Ok- Türk Bayrağı

A+A-
Altemur KILIÇ

Türkiye, tarihi ve coğrafyasıyla, doğal zenginlikleriyle, hem bir taraftan talihli, hem de öte taraftan netameli bir ülke! Bu ülke, “Türklerin” ülkesi! Osmanlı züppeleri, “idraksiz” (budala) Türkler, derken ve İmparatorluğun haşmetli yıllarından sonra, kendi ayak seslerinden korkar hale gelmişler, yabancı “Büyük Devletlerin” hegemonyasını kabul etmişler... Buna karşılık, yabancılar, bu topraklara hep Türkiye, halkına da “Türkler” demişler ve “müthiş Türklerden” hep korkmuşlar. Sonra ne olmuş da, bu tersine dönmüş? Bu, milletimize karşı “Türklerden kurtulmak” konulu “Büyük Oyunun” öyküsü! ... Bu  “oyunda” ana tema da, yüzyıllardır, Türkiye’yi, Türkleri içinden bölmek. Daha somut olarak, unsurları kullanarak bölmek ve böylelikle ve Türk tehlikesinden “kurtulmak! Balkanlarda bunu başardılar. Doğu’da da, Ermenileri, Kürtleri kullandılar! Hâlâ da kullanıyorlar!   Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet iç ve dış düşmanların yenilgisiyle “oyun bitti” sanmıştık ama şimdi, gene, yabancıların “enjeksiyonuyla” bitler kanlandı, “Oyun” kaldığı yerden, aynı senaryo ile, fakat yeni baş aktörler ve figüranlarla devam ediyor: Türkiye ve Türkler, içerden ve dışardan, çapraz ateşlerin kıskacında!

Uluslararası boyut
Tarihe kayıt düşürüyorum: Şu sırada, bu yaşadığımız, şu günlerde, bütün Türkiye’de, iç ve dış düşmanlar emellerine, kardeş kavgasını kışkırtarak, ulaşmak istiyorlar... Bu durumda, maksat, hep yazdığım ve tarihte de olduğu gibi, sorunlarımızı Uluslararası boyuta taşımak... Olaylar çığırından, maksatlı olarak çıkarılıyor. Oyuna gelmemek lazım!
DTP kapatıldı, daha doğrusu kapatılmayı, fazlasıyla hak etti, ama göreceksiniz, bunu “uluslararası boyut”un zemini yapacaklar... Zaten DTP/PKK’nın, asıl maksadı da bu idi!
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru, ilk adım... AB’nin, Kürt Sorununda aşırı ilgisi, maksadı malum... Bunun için de DTP’nin kapatılmasını, “kınamaları” beklenirdi! Ama ben, hâlâ, “Strazburg’da, hâkimler olduğuna” inanıyorum; İspanya’da ayrılıkçı ETA terör örgütünün uzantısı “Batasuna” partisinin kapatılmasını onaylayan Mahkemenin, içtihat kararı dururken, bunun aksine hüküm veremeyeceğine inanıyorum... Bu içtihat olmasa da, Yargıçlar, her halde, Türkiye’deki PKK’nın, son şiddet olaylarına ve DTP ile bağlantılarına bakarak, aksine bir hüküm veremezler!
Dün, Ankara’da, MHP’nin düzenlediği büyük bir miting vardı. “Provokasyon” değil, “Birlik, beraberlik ve uyarı” mitingi idi; Türk milletinin, bütün unsurlarının, inançlarının buluştuğu, dosta, düşmana gösterildiği muhteşem bir manzara vardı orada! ... Helal olsun: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her satırının, dikkat ve ibretle okunması gereken konuşma yaptı. Bahçeli: “Bölücü hükümettedir, iktidardadır. Tehlike ve tehdit budur” dedi.

Milli birliğe ihtiyaç
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da, Erdoğan’a hitap ederek “Sonuna kadar devam, bedeli ne olursa olsun devam, diyor. Bedeli sen ödemiyorsun ki Türkiye ödüyor.” dedi... Her iki liderin konuşmalarında, “asgari ve de azami müşterekler” çoktu. Her ikisi de, tabanlarını “tahriklere” karşı uyardılar. Şimdi vebal, günah kimlerin sırtında? Bu bağlamda, tarihimizin, en zorlu kıskacı içersindeyiz... Ve tarihimizin bu gibi hayati zamanlarında olduğu gibi, sağduyu ile birlikte, sağ veya sol ayırtılmadan, ideolojiler ne olursa olsun, “milli birliğe” ihtiyaç var! Özellikle, “Üç Hilalle Altı Ok”, bu ortak davada, oy, politika hesaplarını bir tarafa bırakmalı! Yoksa enkazın, vebalin altında herkes kalır!z

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları