Üç kamu bankası evinde yiyecek ekmeği olmayanlara kredi verecek

Üç kamu bankası evinde yiyecek ekmeği olmayanlara kredi verecek
Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank, aylık geliri 5 bin liranın altında olan ailelere 10 bin liraya kadar kredi vereceklerini açıkladı. Korona virüs sonrası ekonomik krizin boyutları daha da derinleşirken kamu bankalarından gelen yeni kredi hamlesi dikkat çekti.

Türkiye’de korona virüs salgını ekonomik krizin boyutlarını daha da derinleştirirken, kamu bankalarından yeni bir hamle geldi. Üç kamu bankası aylık geliri 5 bin liranın altında olanlara kredi vereceklerini açıkladı. Yapılan açıklamada kredi başvurularının 1 Nisan tarihinden itibaren başlayacağı belirtildi.

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konu ile ilgili ortak açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş