Ulaştırma Bakanı’na Çekmeköy’den şikayet mektubu..

A+A-
Behiç KILIÇ

Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım bey.. Bendenize bir süredir İstanbul Çekmeköy’den bir vatandaşımız mektup yazıp “arzını”  size ulaştırmamı ısrarla istiyor.. Kendisi size ulaşamamış ve çok mustarip olduğunu belirtiyor.. Ben de bu Pazar onun mektubunu size ulaşması için bu köşeye aldım, belki ilginizi çeker..
Sayın Bakan Yıldırım, vatandaş şöyle diyor;
“Sayın Yazarım
İstanbul Çekmeköy’deki Yıldırım ailesi bakan Binali Yıldırım’ın adını kullanarak rant üzerine rant yapıyorlar. Başkanımız, Binali Yıldırım bakanımız, meclis üyesi kardeşini belediye başkan yardımcısı yaptı. Eyüp Yıldırım Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı. Diğer bir kardeşi İlhami Yıldırım Çekmeköy Ak Parti Başkan Yardımcısı yaptı. İlhami Yıldırım’ı Kızılay Başkanı yapmak için Tekin Küçük Ali’yi devreye sokarak Kızılay Başkanı yaptı. Ulusal ve Yerel Basında, ” Yıldırım Ablukası “, ” Çekmeköy’ü Yıldırım Çarptı “, ” Kızılay ve Belediye Yıldırım Rantı “ gibi başlıklı haberleri görüyoruz. Ama büyük gazeteler ses çıkartamıyor. Bakanın kardeşleri Çekmeköy’de Binali Yıldırım ismini kullanarak tehdit üzerine tehditler savuruyorlar. Bizler söylemiyoruz. Gelin görün anlayacaksınız. Belirtilen yerlerde söylenenleri araştırın göreceksiniz. Siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri şikayetler üzerine şikayetler yapıyorlar ama kimsenin tınladığı yok.
Saygılarımızla fahri kazma [email protected]
Böyle bir durum söz konusu Sayın Bakan, bilgilenmeniz için aracı oldum.. Geçelim bir başka  “Pazar mektubuna”  Toplumsal Saydamlık Derneği Başkanı Sayın Erciş Kurtuluş diyor ki; “Behiç Bey,Yolsuzlukla mücadele uzunca bir süredir bitkisel hayatta. Biz Derneği bitkisel hayata sokmamak için yeldeğirmenleri ile kavga etmeye devam ediyoruz.Duyurularımızın gerçekçi ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Ancak medyada ve dolayısıyle kamu oyunda yankı bulması olasılığı yok gibi.Gündem magazin haberlerin istilasından kurtulamıyor.Gene de sizin gibi ülke sorunlarını ciddiye alan gazetecilerin ve idealist yurttaşların ajandasına bir not düşürmenin yararlı olacağını düşündük.” Diyor Sayın Kurtuluş’un Başkanı olduğu saygın derneğin açıklaması gerçekten önemli.. Ama bu köşenin istiap haddinden taşacak kadar uzun.. Açıklamayı derneğin, “www.saydamlik.info” dan mutlaka okumanızı dilerim.. Dernekle temas için Matbaacı Osmanbey Sokak No:46 Şişli -İstanbul Tel: 0 216 422 68 06 adresleri var..
Şimdi ilginç bir “durum” aktaracağım..
Geçen hafta  “Adı Türkçe kendi meçhul...” başlıklı bir yazı yazıp, hain bir dönmeden bahsetmiştim...
İnternet ortamında yazılar yazan ve yazılarında “Türk’ÇE” rumuzu kullanan genç bir okuyucumun “rahatsız” olduğunu kendisinden öğrendim.. Yakınları yazıştıkları, benim yazımda kendisinin kastedildiği yolunda görüş sahibi olmuşlar, tabii üzülmüş.. Diyor ki; “ Fikirlerinize büyük önem verdiğim gibi siz de dâhil olmak üzere, Sabahattin Önkibar, Arslan Bulut, Özcan Yeniçeri, Selcan Taşçı, Altemur Kılıç, Rauf Denktaş gibi isimleri örnek alıyorum.
Bütün çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve sonuna kadar desteklediğimi belirtmek istiyorum.”
Esen kalın.
Türk’ÇE
Elbette bizim yazıdaki andavallı bellidir.. “Türk’Çe” ile ilgisi yoktur.

Yazarın Diğer Yazıları