“Ülkücü, PKK’dan daha mı kötü?”

“Ülkücü, PKK’dan daha mı kötü?”
Usta kalem Rahmi Turan, AKP'nin bürokraside FETÖ ve PKK'ya yapmadığı muameleyi nasıl Ülkücülere yaptığını anlatan bir yazı kaleme aldı.

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın "Ülkücü PKK'dan daha mı kötü" başlıklı yazısı çok konuşuldu. AKP'nin 15 yıl boyunca kamuda PKK ve FETÖ kadrolarına göz yumup, Ülkücülere ise nasıl ambargo uyguladığı anlatan bir yazı.

İşte Turan'ın o yazısı: 

Referandum kampanyasında sona yaklaşıyoruz.

Bu pazar kader oylaması var. AKP, mitinglerde iki devleti birden kullanıyor.

Hem devletin imkânları, hem de Devlet Bahçeli, AKP' den yana…

Fakat MHP tabanında destek yok gibi… Genel Başkan adaylarından Meral Akşener'in açıklamasına göre, yüzde 80 MHP'li “HAYIR” oyu verecek.

Genel Başkan adayı Prof. Ümit Özdağ ise “HAYIR” diyecek olan ülkücü MHP'lilerin yüzde 85, yüzde 90 civarında olacağını belirtiyor.

AKP'li bakanlar ve Başbakan, kendilerine destek olan Devlet Bahçeli'ye her fırsatta şükranlarını ifade ediyor. Bu tamam da… Peki AKP, ülkücü MHP'lilere genel olarak nasıl bakıyor? Aşağıda anlatacağım ilginç olay, siyasal iktidarın ülkücülere bakış açısını göstermesi bakımından önemlidir. 

“Koca Reis” lakabıyla bilinen Türk siyasetinin ünlü isimlerinden rahmetli Sadettin Bilgiç'in oğlu Süreyya Sadi Bilgiç, üç dönemdir AKP Isparta milletvekili…

Bilgiç, Başbakanlık Müsteşarı'ndan, tanıdığı bir ismin bir kuruma şube müdürü olarak tayin edilmesini istiyor. Önce olumlu cevap alıyor ama sonra atama bir türlü gerçekleşmiyor. Süreyya Sadi Bilgiç bunun üzerine Başbakanlık Müsteşarı'nı arayıp, atamanın neden yapılmadığının soruyor.

Müsteşar bazı sıkıntılar olduğunu söylüyor. Bilgiç meraka soruyor: “FETÖ ile bağı mı varmış?” “Hayır!” “PKK ile bağı mı var?” “Hayır!” “Peki, hırsız mı, tecavüzcü mü?” “Hayır!”

“Sıkıntı nedir o zaman kardeşim? Daha kötü ne olabilir ki?”

Bunun üzerine Başbakanlık Müsteşarı: “Sayın vekilim. Bahsettiğiniz arkadaş ÜLKÜCÜ” diyor.

Süreyya Sadi Bilgiç, AKP grup toplantısının basına kapalı bölümünde bu konuyu anlatıyor ve Başbakan'a: “Sayın Başbakan'ım…

Bugün Anayasa oylaması için işbirliği yaptığımız MHP'li ülkücüler ne zamandan beri teröristten, PKK'lıdan, FETÖ'cüden, hırsızdan, tecavüzcüden daha kötü oldu?” diye serzenişte bulunuyor. Evet, gerçekten AKP yönetimine sormak lâzım: “Ülkücüleri tecavüzcüden, FETÖ'cüden, PKK'lıdan daha mı kötü görüyorlar?” 

  • Yorumlar 11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş