Ülkücüler yeni parti kurmalı mı?

Ülkücüler yeni parti kurmalı mı?
Yeniçağ Gazetesi yazarı Batuhan Çolak, referandum sonrasında çok konuşulan yeni parti iddialarını değerlendirdi.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Batuhan Çolak, KRT’de Çağlar Cilara’nın hazırlayıp sunduğu Haber Merkezi programına konuk oldu. Gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Çolak, Türk milliyetçiliği cephesinde yeni parti ile ilgili konuşulanları da değerlendirdi. Çolak, “MHP’nin mevcut yapısında işgal edilmiş bir hal varsa insanların demokratik hakları, imzaları, talepleri kulak arkası ediliyor, gayri hukuki yöntemler ile durduruluyorsa teşkilatlanmak, partileşmek zorunluluk halindedir” dedi.  

Çolak’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

HÜKÜMETE YAKIN ANKET ŞİRKETİ SÖYLÜYOR

“Seçim sonuçlarını bilen Anar hükümete yakın olmasına rağmen, seçimlerden evvel oy dağılımını söylüyorum size CHP’nin %24-25 bandında oy oranı var, HDP’nin teröre açık destek verdiklerinden dolayı %4-5  Saadet Partisi’nin %1 civarında… Bunların hepsini topladığımızda yüzde 29 yapıyor. Şimdi yüzde %49 hayır çıktı. Yaklaşık %20’lik bir tabaka var. Bunların hepsi  MHP’li seçmen değil tabi. Bunların yüzde 2 veya 3 ‘ü AK Parti’den olabilir ama geri kalanı MHP seçmenidir. Yüzde 17,18,19’luk dilim MHP  oylarıdır.  MHP çok yüksek bir oyda…

TÜM TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAMALI

Referandum sürecinde kürsüleri yıkıldı bu insanların, arabalarına saldırdılar, Özdağ’a Mersin’de neler yaptılar, Meral Akşener’e saldırı girişimleri oldu, Sinan Oğan’ın kürsüsü devrildi, elektrikleri, salonları kapattılar, Ülkü Ocakları Genel Başkanlarının gidecekleri tüm salonlar teker teker iptal edildi, mesela Sivas’a gidecekleri 6 yer tutuldu, 6 yer de iptal edildi. Teşkilatsız, parasız, organizasyonsuz bir yapı yaklaşık yüzde 18’lik, yüzde 19’luk bir oya hükmedebiliyor. Parti olduğu vakit en az alabileceği yüzde 25. Sağ kesimden yola çıkarak, tüm Türkiye’yi kucaklayacak bir parti olacaksa, ki olmalı alabileceği oy budur.

YENİ PARTİ EN AZ YÜZDE 25 ALIR

Tekrar altını çiziyorum AKP’ye yakın anket firmaları yüzde 25’e kadar oran veriyorlardı. Bunun zaten yüzde 20’sini tüm engellemelere tüm baskılara rağmen aldı. Evet için harcanan trilyonlara rağmen, Hayırı savunan genel başkan adayları kampanyada belki 100 bin lira harcamıştır belki de… Bu tabloyu görünce, teşklilatlarının, maddi kaynaklarının olduğunu düşünün çok rahat alır. Bana kalırsa olmalı, MHP’den bu insanların ayrılması çok zor.  MHP ideolojik, bir dava partisidir. Bu insanlar MHP için bedel ödemişler, ailelerinin çocuklarının rızklarını vermişler, hapis yatmışlardır, vurmuş, vurulmuşlardır.

KEŞKE MHP’DE DEVAM EDİLEBİLSE

MHP’nin mevcut yapısında işgal edilmiş bir hal varsa insanların demokratik hakları, imzaları, talepleri kulak arkası ediliyor, gayri hukuki yöntemler ile durduruluyorsa teşkilatlanmak, partileşmek zorunluluk halindedir. Eğer bunu sağlayamazsanız, yüzde 20’lik bandı da kaybetmeye başlarsınız.  Ülkücü Milliyetçi camia yeni bir parti kurmak zorunda bırakılıyor. Keşke MHP’de devam edilebilse…

GENEL BAŞKAN ADAYLARI BİRLEŞMELİ

Bunu telaffuz etmek çok doğru, şık veya etik değildir ama görünen tabloya bakınca  Meral Hanım öne çıkıyor, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ öne çıkıyor. Kesinlikle parti kurmak durumundalar. Bu dörtlüye sadece MHP söylemi kalmamak suretiyle tüm Türkiye’ye hitap eden yeni isimler de katkı sağlamasıyla çok daha geniş çok daha büyük bir tabloya hitap edebilirler. Bu sağlandığı takdirde milliyetçilerin oy vereceği bir aday çıkacaktır. Bu adayın da kesinlikle kazanma şansı var. Yeni kurulacak parti ile HDP arasında bir geçişgenlik yok AKP arasında var. Yeni kurulacak parti AKP ve CHP’den alır.

DEĞİŞİM ARTIK YAPILAMAZ

Yeni parti meselesi hep konuşulmuştur. Eğer siyasi partilerde bir tıkanıklık söz konusuysa bunlar her zaman konuşulagelmiştir.  MHP’de değişim süreci yapılamayacağı anlaşıldığı an konuşulmuştur ama  elle tutulur bir verimiz yok bunun için. Olması gerektiğini ispatlayan, olması gerektiğini zorunlu kılan veriler var elimizde. Ama görüyoruz ki MHP’ye 20 yılını, 40 yılını vermiş isimler istifa ediyor. MHP referanduma 70 ilinin 60’ını görevden alarak girdi.

BAHÇELİ, SİYASAL İSLAMCI DİLİ KULLANIYOR

Dikkat ederseniz referandum sonuçlanmadan hemen kutlamalar yapıldı. Siz hiç orada Ülkücü gördünüz mü? Sosyal medyada da Evet çıktığı için sevinen yoktu. Özellikle Bahçeli’nin prangalar söylemi çok kötü bir söylem. İşte bu söylem AKP’nin içerisinde siyasal İslam’ın milli devlet karşıtlığıyla ünlenmiş kişilerin yaptığı söylemlerdir bunlar. Aşırı uçlardır. Kendi geçmişini eski yeni diye ayıranlardır, bu uçlar İngiliz ile Kuvayı Milliye’yi bir tutar, Türk milli direnişinin olmadığını öne sürer, keşke Yunan galip gelseydi der. İşte bu anlayışın söylemleridir pranga… Bahçeli o çizgide değil ama söylemleri kullanıyor. “

 

İlgili Haberler
Ötekileştirilen milliyetçilerin uyanışıMHP'nin yüzde 90'ı "hayır" dedi
  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş