Ümit Özdağ: “AKP’li Suriyeliler muhalefete saldırıyor”

Ümit Özdağ: “AKP’li Suriyeliler muhalefete saldırıyor”
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof.Dr Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada “Suriyeli Kardeşler” adında bir gruba dikkat çekerek, Suriyelilerin muhalefet partilerine yakın gördükleri kişilere yönelik fiili müdahaleler yapıldığını öne sürdü.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof.Dr Ümit Özdağ, Odatv’ye açıklama yaptı. Özdağ yaptığı açıklamada “Suriyeli Kardeşler” adında bir gruba dikkat çekti. Özdağ,  “Suriyeli Kardeşler” adındaki gruba yönelik açıklamasında, “Hatay’dan gelen haberlere göre Suriyelilerin eylemleri bununla kalmamış ve bazı kuruluşlara fiili saldırılar yapılmış, camları kırılmıştır” ifadelerini kullandı.

“SURİYELİ KARDEŞLER’ ADLI BİR GRUP BU EYLEMLERİ YÖNETİYOR”

 “Suriyeliler Türkiye’de siyasete müdahale için 2023 seçimlerini beklemediler bile. 31 Mart yerel seçimlerine giderken Hatay’da Suriyeliler AKP’yi destekleyen ve muhalefet partilerine karşı tavır alan bir eylem süreci başlatmış durumdalar. Hatay’da ‘Suriyeli Kardeşler’ adlı bir grup bu eylemleri yönetiyor. ‘Suriyeli Kardeşler’ grubu ‘Umran El-Humsi’ adlı bir Suriyelinin öncülüğünde bir yandan AKP’nin toplantılarına destek çağrıları yaparken, diğer yandan muhalefet partilerine destek vermekle ‘suçladıkları’ televizyon kanalları ve bazı şirketler, sürücü kursları ve eğlence yerlerine karşı tavır almaya davet ediyorlar. Hatay’dan gelen haberlere göre Suriyelilerin eylemleri bununla kalmamış ve bazı kuruluşlara fiili saldırılar yapılmış, camları kırılmıştır.

Bütün bu eylemler Suriyelilerin hadlerini aşmalarıdır. Bu ülkede sadece AKP’ye oy veren seçmenlerin verdiği vergiler ile değil, muhalefet partilerine oy veren seçmenlerin verdiği vergiler ile de yaşamlarını sürdürüyorlar. Suriyeliler misafir olarak gelmişlerdir ve her misafir gibi sonunda gideceklerdir.”

İlgili Haberler
“Türkiye Arapları entegre edecekmiş, bu büyük bir yalan”
  • Yorumlar 15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.