Ümitcan Uygun neden tutuklanmadı? Ailenin avukatı açıkladı Aleyna Çakır’ı darp ettiği görüntüler ortaya çıkmıştı

Ümitcan Uygun neden tutuklanmadı? Ailenin avukatı açıkladı Aleyna Çakır’ı darp ettiği görüntüler ortaya çıkmıştı
Aleyna Çakır'ın ailesinin avukatı Umur Yıldırım, Çakır’a şiddet uyguladığı görüntüleri sosyal medyadan paylaşan Ümitcan Uygun’un neden tutuklanmadığıyla ilgili konuştu. Yıldırım, “Ümitcan'ın ise hiçbir kaydının gelmediğini belirtilirken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Aleyna'nın darp edilmesiyle ölümü arasında bağlantı bulunmadığı gerekçesiyle dosyaları ayırdığını ifade etti.

ATV habere konuşan Aleyna Çakır'ın ailesinin avukatı Umur Yıldırım, Ümitcan'ın UYAP'tan kontrol edildiğinde hiçbir kayıt HTS kaydının gelmediği belirtilirken nitekim bir benzeri de Adlı Tıp Kurumu'ndan gelen rapordan da yaşandığını belirtti. Aleyna'nın tırnaklarında doku ve sperm bulunduğu, bunların Ümitcan Uygun'a ait olup olmadığının tespitinin istendiğini söyleyen avukat, savcılıktan istenen bu rapor için henüz yanıt gelmediği ve karşılaştırma yapılmadığı söyledi.

HENÜZ YANIT BULUNAMADI

Umur Yıldırım dikkat çeken sözlerine şöyle devam etti: "Aleyna Çakır'ın tırnakları arasında bulunan DNA ve sperm örnekleri Aleyna'yı bayıltana kadar döven Ümitcan Uygun'a mı ait?" sorusunun yanıtı merak edilirken gelecek açıklamalar sonucunda cevap bulacak. Ancak Aleyna'nın ölümünün üzerinden 3,5 ay geçmesine rağmen henüz yanıt bulunmadığı belirtilenler arasında yer alıyor. Aile ise olayın bir an evvel açıklığa kavuşmasını istiyor.

aleyna-cakir-avukat-ugurcan-uygun-neden-tutuklanmadi.jpg

BAĞLANTI BULUNMADI GEREKÇESİYLE DOSYALAR AYRILDI

Ümitcan Uygun'un HTS kaydı çıkmadı. Aleyna Çakır'ın eksik HTS kayıtlarının geldiğini, Ümitcan'ın ise hiçbir kaydının gelmediğini belirtilirken dosyanın sürüncemede bırakıldığı ifade ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Aleyna'nın darp edilmesiyle ölümü arasında bağlantı bulunmadığı gerekçesiyle dosyaları ayırdı."

DELİLLER KARARTILDI

Bunların hepsinin birbiri ile bağlantılı dosyalar olduğunu belirten Aleyna'nın ailesinin avukatı aynı zamanda "Şartlar oluştu ama tutuklanmadı" diyerek sözlerini tamamladı. Katalog suçlar, cinsel saldırı, kasten öldürmenin dosyalarda bulunduğu öte yandan somut kaçma şüphesinin olduğu belirtilirken delillerin karartıldığı ve tanıklar üzerinde baskı kurma yapıldığı avukat tarafından açıklandı.

Kaynak: Medyafaresi

İlgili Haberler
Müge Anlı’daki Aleyna Çakır davasında yeni gelişme. İşin seyri tamamen değişebilir
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58